کنگره سرودها و تصنیف های آیینی غدیر برگزار می شودبر اساس گزارش ها خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) رئیس فرهنگسرای هاوران از برگزاری کنگره سرودها و تصنیف های آیینی با موضوع غدیر خبر داد.

حمیدرضا حنوی با اشاره به اهمیت شعر غدیر گفت: غدیر برپایی وحدت امیرالمومنین(ع) با پیامبر اکرم(ص) و وحدت آنهاست. شاعران باید واقعه غدیر هوم را به درستی به مردم و حتی مردم جهان در سطح بین المللی تبیین و معرفی کنند.

وی افزود: امروز که جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری از آتش اختلافات و درگیری های مسلمانان رنج می برد، می توان علاوه بر این، در برگزاری چنین کنگره هایی با محوریت غدیر با زبان شعر نیز نقش آفرینی کرد. برای پاسداری از اندیشه اصیل اسلامی.» عاشقان آستان اهل بیت را نقاشی کرد.

رئیس فرهنگسرای هاوران در خصوص اهمیت برگزاری کنگره شعر گدیر گفت: کنگره های شعر جایگاه ویژه ای در بین شاعران و نویسندگان دارد که کمترین فایده آن ایجاد انگیزه، نشاط معنوی برای تولید آثار فاخر و ماندگار در حوزه ادبی است. جامعه.” همچنین با توجه به هجمه های گسترده به فرهنگ غرب، وجود چنین کنگره هایی می تواند به سدی محکم در برابر تهاجم فرهنگی و تبلیغات ضد دینی در جامعه اسلامی ما تبدیل شود.

حنوی در پایان گفت: کنگره سرودها و تصنیف های آیینی با موضوع غدیر توسط فرهنگسرای هاوران برگزار می شود و علاقه مندان می توانند آثار خود را با مشخصات دقیق تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۱۰۸ به شماره ۰۹۳۹۸۳۷۹۶۷۹ ارسال کنند.