10 شواهد دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد || 10 فواید دارچین برای سلامتی بر پایه دارچین


بر اساس شواهد علمی محض ، دارچین 10 فایده برای سلامتی دارد که بر اساس آنها می توان نتیجه گرفت که مصرف آن می تواند برای سلامتی مفید و م effectiveثر باشد. دارچین یک ادویه بسیار خوشمزه است. این گیاه به دلیل خواص دارویی هزاران سال ارزش گذاری شده است. امروزه علم مدرن آنچه را که مردم از دیرباز می دانستند تأیید کرده است. در این مقاله ، 10 فایده دارچین برای سلامتی وجود دارد که توسط تحقیقات علمی تأیید شده است.

10 فایده دارچین: حاوی ماده ای با خواص دارویی است

دارچین ادویه ای است که از پوست داخلی درختان تهیه شده و از نظر علمی با نام سیناموموم شناخته می شود. این ماده در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته و به مصر باستان برمی گردد. قبلاً نادر و ارزشمند بود و هدیه پادشاهان محسوب می شد. دارچین این روزها مقرون به صرفه است ، در هر سوپر مارکت موجود است و به عنوان عنصری در غذاها و دستور العمل های مختلف یافت می شود.

دارچین با بریدن ساقه های درخت دارچین تهیه می شود. سپس پوست داخلی برداشته می شود و قطعات چوبی برداشته می شوند. وقتی خشک می شود ، نوارهایی از آن رول تشکیل می شود که به آنها چوب دارچین می گویند. با آسیاب این چوب ها می توان پودر دارچین را تهیه کرد. بو و طعم متمایز دارچین به دلیل قسمت روغنی آن است که دارای مقدار زیادی سینامالدهید است. دانشمندان معتقدند این ترکیب مسئول قوی ترین تأثیر دارچین بر سلامتی و متابولیسم است. دارچین یک ادویه محبوب است. سرشار از سینامالدهید است که تصور می شود مسئول بیشتر فواید دارچین برای سلامتی است.

هم اکنون به صورت آنلاین با مشاوران پزشک خود مشورت کنید

10 فایده دارچین: دارچین حاوی آنتی اکسیدان است

10 فایده دارچین بر اساس شواهد برای درمانگران سلامت

آنتی اکسیدان ها بدن شما را از آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. دارچین سرشار از آنتی اکسیدان های قوی مانند پلی فنول است. در مطالعه ای که فعالیت آنتی اکسیدانی 26 ادویه را مقایسه کرده بود ، دارچین برنده اصلی بود و حتی از “غذاهای فوق العاده” مانند سیر و پونه کوهی پیشی گرفت. در واقع ، آنقدر قوی است که می توان از دارچین به عنوان یک نگهدارنده طبیعی غذا استفاده کرد.

دارچین دارای خواص ضد التهابی است

التهاب بسیار مهم است. این به بدن شما در مبارزه با عفونت و ترمیم آسیب بافتی کمک می کند. با این حال ، التهاب زمانی می تواند مشکل ساز باشد که مزمن باشد و به بافت های بدن شما فشار بیاورد. دارچین می تواند در این زمینه مفید باشد. مطالعات نشان می دهد که این ادویه و آنتی اکسیدان های آن دارای خواص ضد التهابی قوی هستند.

کاهش خطر بیماری های قلبی

دارچین با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، شایع ترین علت مرگ زودرس در جهان ارتباط دارد. در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ، 1 گرم یا حدود نصف قاشق چایخوری دارچین در روز تأثیر مفیدی بر نشانگرهای خون دارد. کلسترول کل ، کلسترول LDL و تری گلیسیرید “بد” را کاهش می دهد ، در حالی که کلسترول HDL “خوب” را به همان میزان حفظ می کند. اخیراً ، یک مطالعه مروری بزرگ به این نتیجه رسید که دوز فقط 120 میلی گرم دارچین در روز ممکن است این اثرات را داشته باشد. در این مطالعه ، دارچین همچنین سطح کلسترول HDL “خوب” را افزایش داد.

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که دارچین فشار خون را کاهش می دهد. اگر همه این عوامل با هم ترکیب شوند ، می توانند خطر بیماری های قلبی را تا حد زیادی کاهش دهند. دارچین ممکن است برخی از عوامل خطر اصلی برای بیماری های قلبی ، از جمله کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون بالا را بهبود بخشد.

سطح قند خون را کاهش می دهد و دارای اثر قوی ضد دیابت است

10 فایده دارچین بر اساس شواهد برای درمانگران سلامت

دارچین به دلیل خواص کاهش قند خون شناخته شده است. دارچین علاوه بر اثرات مفید بر مقاومت به انسولین ، ممکن است قند خون را با چندین مکانیسم دیگر کاهش دهد. اول ، ثابت شده است که دارچین میزان گلوکز ورودی به خون را بعد از غذا کاهش می دهد. این کار با تداخل با آنزیم های مختلف گوارشی ، که کربوهیدرات ها را در دستگاه گوارش شما تجزیه می کند ، انجام می دهد. دوم ، ترکیب دارچین ممکن است با تقلید از انسولین بر سلول ها تأثیر بگذارد.

این توانایی سلولهای شما را در جذب گلوکز بسیار افزایش می دهد ، اگرچه بسیار کندتر از انسولین است. چندین مطالعه روی انسان اثرات ضد دیابت دارچین را تایید کرده و نشان داده است که می تواند سطح قند خون ناشتا را 10 تا 29 درصد کاهش دهد. دوز موثر معمولاً 1 تا 6 گرم یا حدود 0.5 تا 2 قاشق چایخوری دارچین در روز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کاهش سطح قند خون ، 15 روش آسان برای کاهش طبیعی قند خون را بررسی کنید. نشان داده شده است که دارچین سطح قند خون را کاهش می دهد و اثر ضد دیابتی آن بین 1 تا 6 گرم یا 0.5 up افزایش می یابد. حداکثر 2 قاشق چایخوری در روز.

افزایش حساسیت به هورمون انسولین

10 فایده دارچین بر اساس شواهد برای درمانگران سلامت

انسولین یکی از هورمون های اصلی تنظیم کننده متابولیسم و ​​مصرف انرژی است. همچنین برای انتقال قند خون از جریان خون به سلول های شما لازم است. مشکل این است که بسیاری از مردم در برابر اثرات انسولین مقاوم هستند. این به عنوان مقاومت به انسولین شناخته می شود. خبر خوب این است که دارچین می تواند مقاومت انسولین را به میزان چشمگیری کاهش دهد و به این هورمون مهم در انجام وظیفه خود کمک کند. با افزایش حساسیت به انسولین ، دارچین ممکن است سطح قند خون را کاهش دهد ، همانطور که در فصل بعدی مورد بحث قرار گرفت.

موثر بر بیماریهای عصبی

بیماریهای عصبی با از دست دادن تدریجی ساختار یا عملکرد سلولهای مغزی مشخص می شوند. دو نوع رایج آلزایمر و پارکینسون است.

دو ترکیب موجود در دارچین از تجمع پروتئینی به نام تاو در مغز جلوگیری می کند که یکی از علائم اصلی بیماری آلزایمر است. در مطالعه ای روی موش های مبتلا به بیماری پارکینسون ، دارچین به محافظت از نورون ها ، عادی سازی سطح انتقال دهنده های عصبی و بهبود عملکرد حرکتی کمک کرد. این تأثیرات بر روی انسان نیاز به مطالعه بیشتر دارد. دارچین در مطالعات مختلف روی حیوانات نشان داده شده است که منجر به بهبودهای مختلف در بیماری آلزایمر و پارکینسون می شود. با این حال ، تحقیقات انسانی کمیاب است.

حفاظت از سرطان

سرطان یک بیماری جدی است که با رشد کنترل نشده سلول ها مشخص می شود. دارچین به دلیل استفاده بالقوه از آن در پیشگیری و درمان سرطان به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. به طور کلی ، شواهد محدود به آزمایش لوله و مطالعات روی حیوانات است که نشان می دهد عصاره دارچین ممکن است در برابر سرطان محافظت کند. این دارو با کند کردن رشد سلول های سرطانی و تشکیل عروق خونی در تومورها عمل می کند و به نظر می رسد برای سلول های سرطانی سمی بوده و باعث مرگ سلول می شود.

مطالعه بر روی موش های مبتلا به سرطان روده بزرگ نشان داد که دارچین فعال کننده قوی آنزیم های سم زدایی در روده بزرگ است و از پیشرفت بیشتر سرطان جلوگیری می کند. این یافته ها با آزمایش لوله آزمایش نشان می دهد که دارچین پاسخ های آنتی اکسیدانی محافظتی را در سلول های روده بزرگ انسان فعال می کند. آیا دارچین بر زندگی تأثیر می گذارد ، تنفس انسان در مطالعات کنترل شده باید تأیید شود.

مبارزه با عفونت های باکتریایی و قارچی

10 فایده دارچین بر اساس شواهد برای درمانگران سلامت

سینامالدئید ، یکی از اصلی ترین مواد فعال دارچین ، ممکن است به مبارزه با انواع عفونت ها کمک کند. روغن دارچین به طور موثر عفونت های قارچی دستگاه تنفسی را درمان می کند. همچنین ممکن است رشد برخی از باکتری ها از جمله لیستریا و سالمونلا را مهار کند.

با این حال ، شواهد محدود است و ثابت نشده است که دارچین می تواند عفونت های دیگر نقاط بدن را کاهش دهد.

اثرات ضد میکروبی دارچین همچنین ممکن است به جلوگیری از پوسیدگی دندان و کاهش بوی بد دهان کمک کند.

10 فایده دارچین: مبارزه با HIV

HIV یک ویروس است که به آرامی سیستم ایمنی بدن شما را از بین می برد ، که در صورت عدم درمان در نهایت می تواند منجر به ایدز شود. اعتقاد بر این است که دارچین استخراج شده از انواع کاسیا به مبارزه با HIV-1 ، رایج ترین نوع ویروس HIV در انسان کمک می کند.

مطالعات آزمایشگاهی سلولهای آلوده به HIV نشان داد که از بین 69 گیاه مورد مطالعه ، دارچین م effectiveثرترین درمان بود. آزمایشات انسانی برای تأیید این اثرات مورد نیاز است.

اخرین حرف

مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند به مبارزه با HIV-1 ، نوع اصلی ویروس HIV در انسان کمک کند. بهتر است از دارچین “واقعی” استفاده کنید. همه دارچین ها برابر نیستند. کاسیا حاوی مقادیر قابل توجهی از ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای بالا مضر شناخته شده است.

همه دارچین باید فواید سلامتی داشته باشند ، اما کاسیا به دلیل مقدار زیاد کومارین می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

از این نظر دارچین “واقعی” بسیار بهتر است. مطالعات نشان می دهد که مقدار کومارین بسیار کمتر از کاسیا است. متأسفانه بیشتر دارچین های موجود در سوپر مارکت ها ارزان ترین نوع کاسیا هستند.

در پایان روز ، دارچین یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین ادویه جات روی زمین است. می تواند سطح قند خون را کاهش دهد. عوامل خطر بیماری های قلبی را کاهش دهید. فواید بی شمار دیگری برای سلامتی وجود دارد.

منبع: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon#TOC_TITLE_HDR_1

دیدگاهتان را بنویسید