۲۹۵ لذت صمیمیت و ذهن آگاهی با خاخام مانیس فریدمن


۱۲ فوریه ۲۰۱۸

خاخام مانیس فریدمن نویسنده، مشاور، مدرس و فیلسوف مشهور جهانی است. خاخام فریدمن از خرد باستانی و شوخ طبعی مدرن استفاده می کند تا مخاطبان را در سراسر کشور و جهان مجذوب خود کند. بیش از ۱۵۰۰۰۰ نسخه از نوارهای تحریک آمیز و در عین حال سرگرم کننده او فروخته شده است.

اولین کتاب خاخام فریدمن، آیا کسی دیگر سرخ نمی شود؟ منتشر شده توسط هارپر سانفرانسیسکو در سال ۱۹۹۰، مورد تحسین گسترده قرار گرفت و در حال حاضر در چاپ چهارم است. خاخام فریدمن یکی از محققین مشهور کتاب مقدس است که به دلیل درک زیرکانه اش از عرفان یهودی شناخته شده است و یکی از اعضای حرفه ای انجمن ملی سخنرانان رتبه بندی شده است. خاخام فریدمن به تازگی کتاب جدیدی با عنوان لذت صمیمیت منتشر کرده است.

اطلاعات تماس

تاثیرگذارترین فرد

 • پروفسور دکتر Hugblokuv، دانشگاه غربی انتاریو، لندن، کانادا.

تاثیر بر احساسات

 • احساسات زاییده مستقیم هوش شما هستند. طرز فکر شما همان احساسی است که شما دارید. راهی که شما درک می کنید، روشی است که احساس می کنید.
 • اگر ذهن خیلی سریعی دارید، احساسات بسیار پر انرژی خواهید داشت. شما در پاسخ های احساسی خود سریع عمل خواهید کرد، همانطور که ذهن شما در پاسخ سریع است. اگر در تفکر کند و دقیق باشید، احساسات شما نیز کمی کندتر، کمی صبورتر و کمی دقیق تر خواهند بود.
 • اگر از یادگیری، از درک، استفاده از ذهن خود لذت زیادی ببرید، از احساسات خود لذت بیشتری خواهید برد. بنابراین بازتاب مستقیم آنچه در مغز می گذرد است.
 • به همین دلیل است که اگر می‌خواهید احساسات خود را بهبود ببخشید، در تلاش برای تغییر قلب خود ننشینید، ورودی مغز خود را تغییر دهید و خروجی متفاوتی در قلب خواهید داشت.

افکاری در مورد تنفس

 • فکر می کنم اگر نفس نکشید فکر کردن سخت است. مغز به اکسیژن نیاز دارد.

منابع پیشنهادی

ذهن آگاهی برای شما چه معنایی دارد؟

 • من فکر می کنم تمرکز حواس واقعا مترادف با خود زندگی است. اگر حواستان نباشد، زندگی نمی کنید. شما فقط وجود دارید یا زنده هستید. کامیون به شما برخورد نکرده است، بنابراین هنوز اینجا هستید. اما این اسمش زندگی نیست.
 • ذهن آگاهی یک گزینه نیست، اینطور نیست که بتوانید بدون آن زندگی کنید یا بتوانید با آن زندگی کنید. مترادف با زندگی است. اگر می خواهید زنده باشید، توجه خود را شروع کنید. ما بسیار شیفته کیفیت وجود خود هستیم. ما می خواهیم خوب وجود داشته باشیم و زندگی را فراموش می کنیم.
 • ما در مقایسه با پدربزرگ و مادربزرگ خود و سایر کشورها و جاهای دیگر در سراسر جهان زندگی بسیار راحتی داریم. ما زندگی بسیار راحت و بسیار خوبی داریم. اما مقدار تلاشی که برای آن انجام می دهیم و میزان نگرانی و اضطراب در مورد آن فقط زندگی را از ما می گیرد.
 • این افراد بسیار موفق هستند که به احتمال زیاد افسرده می شوند زیرا؛ این همه برای چیست تا زمانی که هنوز در تلاش برای بهبود وجود خود هستید، به نوعی حواس شما پرت شده است. وقتی وجودت خوب شد، مثل این است که حالا چه. این همه برای چه بود؟
 • مشکل دیگر تمرکز بر وجود شما این است که دو نفر که هر دو روی وجود خود تمرکز می کنند، نمی توانند با هم کنار بیایند. این فقط ممکن نیست. آنها مطمئناً نمی توانند پیوند بخورند. چون وقتی روی وجودت تمرکز می کنی، تو را به درون خودت می برد و از دیگران دور می کند. شما به نوعی درونگرا می شوید.
 • برای اینکه به شخص دیگری متصل شوید، تنها بخشی از شما که به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا در حضور شخص دیگری رشد کند، این است که هر دوی شما روی زندگی متمرکز باشید زیرا زندگی منعطف است. وجود سفت و سخت است. قوانین خیلی زیادی داره شما باید این خانه، آن ماشین را داشته باشید، خیلی سفت و سخت است و به شخصیت شما منتقل می شود.
 • حتی موفقیت به عنوان یک فرد بیش از حد مادی است. بیش از حد از آن موجود است.
 • به عنوان مثال، مردم از شنیدن این موضوع متعجب و شوکه خواهند شد. اگر مصمم هستید شوهر خوبی باشید، همسری ناراضی خواهید داشت. اگر مصمم هستید که مادر خوبی باشید، فرزندی ناراضی خواهید داشت، زیرا اگر می‌خواهید در کاری خوب باشید، بیش از حد با خودتان مشغول هستید.