5 دلیل اصلی پرخوری را بدانید!


این مقاله را لیست کنید

آکادمی در این مقاله علم و بدن موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث پرخوری شما شود. و راههای مقابله با پرخوری برمی دارد

بسیاری از مردم به پرخوری عادت کرده اند اما متوجه آن نیستند

در واقع ، غذا آنقدر با فعالیت های دیگر در هم آمیخته است که هرگز نمی دانیم چه زمانی در حال پرخوری هستیم.
اگر عادت کرده اید که هنگام تماشای تلویزیون به طور ناخواسته چیپس بخورید ، یا با وجود شام پاپ کورن در سینما بخورید یا به طور همزمان دعوت مادر خود را برای پرس دوم بپذیرید ، ممکن است غذای شما بیش از نیاز بدن شما باشد. و شما غذا خورده اید و می توانید می توان گفت بیشتر غذا خورده است

برای درک اینکه بدن شما چقدر نیاز به خوردن دارد ، باید عادات غذایی خود را بررسی کنید ، اینکه در طول روز چقدر و چند بار غذا می خورید و از همه مهمتر ، چه عواملی باعث پرخوری شما می شود. پرخوری معمولاً می تواند نشانه یک مشکل بزرگتر باشد.

وقتی متوجه شدید که بیش از حد غذا می خورید ، باید دلیل آن را در عادات غذایی خود جستجو کنید تا بتوانید زندگی سالمی داشته باشید.

بخور
راههای مقابله با پرخوری

غذا خوردن چیست؟

قبل از اطمینان از پرخوری ، باید عادات غذایی خود را بررسی کنید تا ببینید آیا مشکلی برای سلامتی شما نشان می دهد یا خیر. پرخوری می تواند منجر به اختلال خوردن مانند بی اشتهایی یا چاقی شود که می تواند منجر به مشکلات جدی مانند دیابت یا بیماری های قلبی شود.
این نوع پرخوری می تواند با شرایطی مانند افسردگی یا احساس گناه ارتباط داشته باشد و افراد مبتلا به این بیماری سعی می کنند به تنهایی و دور از چشم غذا بخورند تا دیگران از میزان خوردن آنها مطلع نشوند.
البته باید توجه داشت افرادی که بیشتر غذا می خورند با افرادی که مقدار زیادی گوشت و پروتئین برای عضله سازی مصرف می کنند تفاوت زیادی دارند.


بیشتر بخوانید:

بهترین پودر پروتئین برای کاهش وزن کدام است؟


خوردن غذای بیشتر حتی وقتی گرسنه نیستید مانند پرخوری است. از آنجا که مردان گرسنه تر از زنان هستند ، این مشکل رایج نیست. اگرچه پرخوری نسبت به اختلالات جدی خوردن کمتر رایج است ، اما همچنان می تواند نشانه بدی از مشکلات جسمی یا روحی باشد.


بیشتر بخوانید:

8 دلیل برای کاهش وزن!

دلایل زیادی برای پرخوری وجود دارد

برای شما که این مشکل را دارید ، باید بگوییم که بهتر است به دنبال دلایل آن باشید. راههای مقابله با پرخوری چیست؟

خستگی و بی حوصلگی

خستگی و بی حوصلگی ممکن است دلیل پرخوری شما باشد زیرا به هیچ چیز جز خوردن فکر نمی کنید. فکرش را بکنید. همه دوستان شما در حال تفریح ​​با دوستان خود هستند و هیچ برنامه جالبی برای تماشای آن در تلویزیون وجود ندارد.
بسیاری از مردم فقط برای گذراندن وقت چیزی یا دیگری می خورند.

غذا خوردن یک عمل درونی و حسی است و باعث تحریک حواس می شود.
به همین دلیل است که گاهی اوقات به عنوان یک فعالیت تفریحی در نظر گرفته می شود.
مطمئناً می تواند سرگرمی خوبی باشد ، اما نباید مانند سرگرمی مانند گلف توصیف شود.

اضطراب و تنش عصبی

2- اضطراب و استرس صرف نظر از این که این عوامل استرس زا از کجا می آیند (کار ، خانواده ، مدرسه ، …) ، همه افراد ، چه بخواهند و چه نخواهند ، در طول روز با این مسائل دست و پنجه نرم می کنند.
بنابراین تصور نکنید که شما مستثنی هستید و تا زمانی که مشغول غذا خوردن نیستید ، راهی برای کاهش این فشارها وجود ندارد. وقتی مضطرب یا عصبی هستید چه می کنید؟

این نوع خوردن عصبی بیشتر در زنان شایع است ، اما این مشکل در برخی از مردان نیز مشاهده شده است.
غذا خوردن به افراد احساس کنترل و قدرت می دهد و راحتی که هنگام سیر شدن احساس می کنید می تواند از بسیاری از مشکلات شما جلوگیری کند.

اعتیاد به غذا

ترک اعتیاد سرانجام تصمیم به ترک اعتیاد گرفته اید ، اما با مشکل جدیدی روبرو هستید.
گاهی اوقات برخی از افرادی که در حال ترک سیگار هستند دست های خود را کامل می گیرند و شروع به غذا می کنند تا استفاده از آنها را متوقف نکنند.
و آنها فکر می کنند غذا خوردن راهی مطمئن است.
مطمئناً پرخوری ممکن است بهتر از سوء مصرف مواد شما باشد ، اما روش های بهتر و سالم تری برای پر نگه داشتن دست ها وجود دارد.

عادات فرهنگی

عادات فرهنگی و اجتماعی می بینیم که در برخی فرهنگ ها پرخوری و مصرف زیاد غذا به یک سنت تبدیل شده است. در این نوع فرهنگ ، به تصویر کشیدن چاپ دوم ، سوم یا چهارم کاملاً متداول است و به افتخار آشپز توجه می شود.
در برخی فرهنگ های دیگر ، خوردن غذا هنگام تماشای بازی طبیعی است. متأسفانه غذاهایی که معمولاً برای این منظور استفاده می شوند هیچ خاصیت مفیدی برای بدن ندارند و فقط چرب هستند.

در برخی فرهنگ ها ، فرد ایده آل باید بزرگ و قوی باشد ، و افرادی که لاغر هستند و مراقب آنچه می خورند ، ارزشی ندارند.

برای جلب رضایت دیگران

برای بسیاری از مردان ، خوشحال کردن زنان با شاد نگه داشتن مادرانشان و آگاه ساختن آنها برای غذا خوردن آغاز می شود.

مردان معمولاً برای جلب رضایت آشپز یک پرس دوم انجام می دهند و بس. بسیاری از مردان به آشپزها طمع می كنند تا ثابت كنند غذایشان را دوست دارند و آنها را به این كار تشویق می كنند تا آشپزهایشان تصور نكنند كه تلاش آنها بیهوده است. به همین دلیل است که مردان تازه ازدواج کرده در اوایل ازدواج چند کیلو وزن اضافه می کنند.

چگونه با پرخوری مقابله کنیم؟

نحوه برخورد با پرخوری حالا که زمان و دلیل پرخوری را می دانید ، باید سعی کنید این عادت را تغییر داده و غذای سالم تری بخورید. کاهش رژیم غذایی همچنین از اضافه وزن و خطر بیماری های قلبی جلوگیری می کند.
لباس های قدیمی شما دوباره اندازه شما می شوند! سرگرمی دیگری به غیر از تلویزیون با چیپس پیدا کنید برای ترک این عادت ، سعی کنید زمانی که از تماشای تلویزیون خسته شده اید به غیر از غذا خوردن مشغول کارهای دیگر شوید.

حتی اگر عاشق غذا هستید ، اما باید بگویم که سرگرمی خوبی نیست که آن را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

سرگرمی بهترین راه برای جلوگیری از پرخوری است

سعی کنید سرگرمی هایی مانند ورزش ، هنر و سایر فعالیتها را بیاموزید ، یا حتی اگر می توانید یک ساعت را صرف سرگرمی خود در کنار میز کنید ، باز هم بهتر از عادت قبلی شما خواهد بود.

بیمار سنگ را دنبال می کند

بدنبال سنگ بیمار باشید: اگر بیش از حد غذا می خورید تا افکار خود را از تنش و نگرانی اعصاب خود دور کنید ، این بسیار اشتباه است. در عوض ، می توانید با دوستان یا خانواده خود صحبت کنید و مشکلات خود را به آنها بگویید.

این به شما کمک می کند تا با مشکل بهتر و سریعتر برخورد کنید. دستان خود را مشغول کنید اگر سیگار را ترک می کنید یا هر نوع غذای اعتیادآور دیگری را ترک می کنید ، سعی کنید همیشه دستان خود را مشغول نگه دارید.
همچنین می توانید با جویدن آدامس پرخوری خود را کاهش دهید. رژیم غذایی خود را تنظیم کنید عادات غذایی و میزان مصرف غذا را بررسی کنید. اگر متوجه شدید که بشقاب شما همیشه پر از غذا است ، قطعاً باید مقدار غذایی را که می خورید کاهش دهید.

برنامه ریزی وعده های غذایی

سعی کنید یک برنامه دقیق روزانه یا هفتگی برای غذا خوردن خود تنظیم کنید. با این کار از خوردن میان وعده های زیاد بین وعده های غذایی جلوگیری خواهید کرد. به جای سه وعده غذایی بزرگ در روز ، وعده های غذایی خود را به شش وعده تقسیم کنید. به باشگاه بروید و ورزش را شروع کنید. با افزایش سن ، میزان غذای مصرفی شما نیز بدون کاهش میزان غذای مصرفی افزایش می یابد.

با بالا رفتن سن پرخوری را کنترل کنید

با افزایش سن ، متابولیسم بدن شما کند می شود و باید مراقب آنچه می خورید باشید.

با انجام تمرینات ورزشی می توانید این مشکل را حل کنید. این امر متابولیسم شما را تسریع می کند.
آهسته تر غذا بخورید یادگیری نحوه تهیه و پخت غذاهای مغذی به شما کمک می کند تا دیدگاه خود را نسبت به غذا تغییر دهید.

سرعت را کم کنید

اگر سرعت خود را کم کنید و سعی کنید هنگام غذا خوردن روی طعم غذا تمرکز کنید ، تمایل کمتری به پرخوری خواهید داشت. آهسته غذا خوردن فایده دیگری نیز دارد و آن این است که مغز شما فرصتی برای محاسبه و اطلاع از زمان سیری شما و متوقف کردن غذا خواهد داشت.

مصرف شکلات را کاهش دهید

برای مقابله با پرخوری ، باید انتخاب های غذایی خود را جدی بگیرید و ببینید کدام انتخاب های ناسالم را انجام داده اید و آنها را کنار بگذارید.

بدن شما می داند چه موقع گرسنه هستید و به غذا احتیاج دارید ، و چه زمانی سیر شده اید و وقتی دلایل پرخوری خود را دقیق می بینید ، به راحتی می توانید تشخیص دهید که چه زمانی نیاز دارید. گرسنه و زمانی که معده شما سیر است.

علاوه بر کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت ، بهبود عادات غذایی شما بدن شما را تقویت می کند ، هوس شما را افزایش می دهد و لذت بخشیدن به غذا را بیشتر می کند.


بیشتر بخوانید:
بهترین پودر پروتئین برای کاهش وزن کدام است؟
چگونه کالری بیشتری بخوریم و وزن کم کنیم؟

پروتئین آنها و بهترین زمان برای خوردن آن (تنوع بیشتر)

دیدگاهتان را بنویسید