۹ کتابی نیست که بتوانید درباره ازدواج بخوانید!بر اساس گزارش ها خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آستانه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) ۹ اثر با موضوع ازدواج که توسط موسسه بوستان کتاب منتشر شده است به شرح زیر تقدیم می گردد.


کتاب روابط پایدار (معیارها و مهارت های انتخاب همسر) اثر فراگولا هدایت نیا در ۱۲۷ صفحه منتشر شده است. مطالب این کتاب راهنمای عملی و پاسخگوی سوالات همسر جویان است. موضوعات کتاب پیش رو شامل گفتگوهای زنده یاد نویسنده در برنامه تلویزیونی «آفتاب شرقی» است که از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

کتاب افزایش عشق بین همسران; راه حل ها و روش ها»، تالیف بتول زاهدپور، در ۲۸۸ صفحه منتشر شده و تاکنون به چاپ ششم رسیده است. نگارنده در این اثر بر آن است تا با مطالعه متون دینی و مقایسه آنها با علوم روانشناسی، از طبقه بندی علوم که یکی از شاخص ترین معیارهای طبقه بندی در تربیت است، به پرسش هایی درباره راه های افزایش محبت بین همسران بپردازد. این کتاب مبتنی بر مطالعات میان رشته‌ای با تلفیقی از رویکردهای مذهبی و روان‌شناختی است و دو هدف اصلی دارد: دوم ارائه راهکارهای عشقی در محیط خانواده در سه حوزه شناختی، عاطفی و رفتاری.

کتاب «جوانی و انتخاب همسر» نوشته علی اکبر مظاهری در ۲۴۸ صفحه منتشر شده و هم اکنون به چاپ چهلم رسیده است. اثر حاضر که در شش فصل به رشته تحریر درآمده، یکی از راهنماهای امین است که با قلم مایع و دسته بندی شده، اصول انتخاب همسر را به جوانان می دهد.


کتاب ازدواج; موانع و راهکارها، به قلم آیت الله ابراهیم امینی در ۲۱۶ صفحه و به چاپ چهارم رسیده است. اثر حاضر در پنج بخش، ضمن پرداختن به اهمیت و ضرورت ازدواج، به تفصیل به بررسی موانع آن پرداخته و راهکارهای معقول و منطقی ارائه می دهد.

کتاب «نکاح» اثر آیت الله ابراهیم امینی در ۳۰۳ صفحه منتشر شده و به چاپ چهلم رسیده است. نویسنده در این اثر به لحاظ ضرورت اجتماعی به بررسی مشکلات و مسائل زناشویی با استفاده از آیات، روایات و رفتارهای اجتماعی افراد می پردازد و راهکارهای لازم را برای سلامت خانواده ارائه می دهد.

کتاب رضایت زناشویی; مهارت ها و موانع» نوشته فرج اله هدایت نیا در ۲۸۰ صفحه. این کتاب در دو بخش «مهارت های رضایت زناشویی» و «موانع رضایت زناشویی» منتشر شده است.


کتاب «روش همسرگزینی» اثر مهدی رفیعی موحد است که در ۱۳۵ صفحه و شش نوبت به چاپ رسیده است. این کتاب در دو فصل «لزوم علم و معاینه قبل از ازدواج» و «مراحل آشنایی قبل از ازدواج» نوشته شده است.

کتاب «جوانی و انتخاب همسر» اثر آیت الله ابراهیم امینی در ۱۱ نوبت در ۲۶۴ صفحه منتشر شده است. این کتاب با انگیزه مشاوره و راهنمایی در چهار بخش فواید و موانع ازدواج، انتخاب همسر، از خواستگاری تا ازدواج و از ازدواج تا ازدواج تهیه شده است.

کتاب خانواده در قرآن اثر آیت الله احمد بهشتی در ۴۱۶ صفحه و ۱۴ نوبت به چاپ رسیده است. این کتاب با هدف تبیین ابعاد مختلف خانواده از منظر قرآن نگاشته شده و به بررسی موضوعاتی چون: تشکیل و تشکیل خانواده، مسئله مهریه، اختلافات خانوادگی، ازدواج موقت، مشکل بیوه پرداخته است.