On Condition of Heaven و ۲۶th House نازل شد.ویژگی های منحصر به فرد جنگ تحمیلی
سردار نائینی در بخشی از این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، امنیت و سلامت گفت: دوران دفاع مقدس ویژگی های منحصر به فردی داشت. یکی از خصوصیات آن این بود که در زمان غیبت به دستور فقیه بود. حکم فقیه نیز نیروها را به حرکت در می آورد.


وی افزود: به همین دلیل جنگ بی بدیل است، فقیهی باهوش و شجاع در زمان غیبت جنگ را رهبری کرد. در شرایطی که ثبات سیاسی در کشور وجود نداشت. نظام هنوز پایه های قدرت خود را شکل نداده بود و تهدیدات پیش بینی نشده ای در کشور وجود داشت. ما مقررات مرزی نداشتیم و با شروع جنگ کشور غافلگیر شد.


رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با بیان اینکه برآوردها و محاسبات دشمن دقیق و صحیح است و احتمال اشغال خوزستان وجود دارد، آن قسمت از محاسبات اشتباه دشمن بعثی در آغاز جنگ: امام (ره) دارای قدرت بسیج اجتماعی و طبقات مختلف بود. به طوری که همه طبقات مردان در این جنگ طولانی حضور داشتند.

چگونه تعادل جنگ را به نفع خود تغییر دهیم

سردار نائینی در بخشی دیگر گفت: آنچه توازن جنگ را به نفع تغییر داد، گسترش جنگ به دورترین نقاط کشور از جمله شهرها و روستاها بود. هنر امام (ره) این بود که جنگ را باوری کرد. همه کسانی که در آن شرکت کردند احساس می کردند در عاشورا حرکت می کنند.

وی با بیان اینکه برای نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس کار چندانی انجام ندادیم، گفت: امام (ره) تهدید جنگ را به فرصت تبدیل کردند. سرمایه و دارایی ما دفاع مقدس است.

سردار نائینی در بخشی دیگر با بیان اینکه جوانان درجنگ ارتش را بالا بردند، گفت: دانش آموزان یکی از گروه های تعیین کننده در جنگ بودند. ۵۵۰ هزار دانش آموز در جنگ حضور داشتند که رقم قابل توجهی است. یعنی یک پنجم رزمندگان جنگ را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند که از این تعداد ۳۶ هزار نفر شهید، ۳ هزار دانش‌آموز جانباز و ۳ هزار نفر آزاد شده‌اند.

اهمیت مشارکت دانش آموزان در جنگ و انقلاب

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به بیان خاطراتی از وکتور شهیدش که در سن ۱۸ سالگی در دوران دانشجویی درگذشت، حال و هوای کودکان و نوجوانان شهید را عجیب توصیف کرد و گفت: تعداد دانش آموزان شرکت کننده در جنگ قابل توجه است و این نقش منحصر به دفاع مقدس نیست. دانش آموزان نقش مهمی در پیروزی انقلاب داشتند.

وی در بخشی دیگر با بیان اینکه کتب مربوط به شهید سید امیری مقدم و مجید صادقی نژاد نشان می دهد که هر دوی آنها از یک هویت برخوردارند، خاطرنشان کرد: آنها دانش آموزان مفیدی بودند و مرکز اسناد کتاب هایی را از دانش آموزان این مدرسه تهیه کرده است. کتاب های تهیه شده توسط آموزشگاه مفید قابلیت تبدیل به آثار تصویری را دارند. قبل از جهاد بودند.

سردار نائینی از حضور خانواده های شهدای امیری مقدم مقدم و همچنین نویسندگان کتاب های «درباره وضعیت بهشت» و «خانه بیست و ششم» تشکر کرد و در بخشی دیگر تاکید کرد: جنگ ابعاد مختلفی داشت. افرادی که جنگ را بازگو می کردند درک عمیقی داشتند. آنها نویسنده بودند و نگران تحریف جنگ بودند. احساس می کردند در کنار فرماندهان هستند. البته به گفته سردار سلیمانی، فرماندهان در جنگ کوتاه نیامدند و به سربازها گفتند جلو بروید، اما خودشان در خط مقدم بودند و به سربازها گفتند بیایید.

نگهداری از گنجینه ملی در مرکز اسناد

وی با بیان اینکه راویان جنگ بسیار عالی عمل کردند، تصریح کرد: اینها از اعضای دفتر سیاسی بودند و بعداً که وارد کار روایتگری و تحقیق شدند، اصطلاح «راوی» به آنها داده شد و خاطرنشان کرد: چیزی که الان داریم این است که حاصل کار این راویان . ثروتی که رهبر انقلاب می فرمایند اگر ۸۰ سال استخراج کنیم، جای استخراج دارد، اینها اسنادی است که مانده است.

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با تاکید بر اینکه روش های سپاه در جنگ منحصر به فرد بود، گفت: هر چه به موقع از این حادثه فاصله بگیریم، خطر تحریف بیشتر می شود. آنچه او را در برابر این خطر نگهبانی می کند، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس است. این منابعی که ایجاد شده ملی است و در هیچ کجای تاریخ و دنیا سابقه ندارد که چنین اسنادی از جنگ ها تهیه شده باشد.

نائینی در بخشی دیگر حضور راویان در کنار فرماندهان خط مقدم را امری بدیع می داند و می گوید: زمانی که بعد از جنگ در دوره های دفوس شرکت می کردیم، تجربه موفقیت آمیز جنگ در کتب درسی چندان دیده نمی شد و این جوانان بودند. افرادی که در نقش فرماندهان ارتش قرار گرفتند. ، با هوش و استعداد فوق العاده ای که داشتند و با احساس تعهد و مسئولیت در این عزیزان این ماموریت را با نوآوری و خلاقیت در هر نقطه از جنگ انجام دادند.فعال سازی ۸۵۰ پروژه در مرکز اسناد طی سال جاری
وی درباره منابع موجود در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: ۴۰ هزار نوار تدارکات جلسه، راهنمایی جنگ و هدایت بی سیم و مصاحبه ویژه و مشاهدات مکتوب دفاتر راوی بخشی از منابع موجود در این مرکز است. مرکز اسناد.


سردار نائینی گفت: کانون مدتی است که وارد حوزه اجتماعی شده و در حال کار بر روی تاریخ نگاری لایه های مختلف جنگ هستیم. امسال در مرکز ۸۵۰ پروژه فعال داریم که برای آنها قرارداد منعقد شده است.

به خاطر تکلیف شرعی دعوا کردیم!
در بخشی دیگر از این مراسم مرتضی قربانی فرمانده لشکر ۲۵ کربلا و از فرماندهان ارشد دوران دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و جانبازان بویژه ۸۰۰۰ زن جانباز جنگ تحمیلی که مواردی برای آن مطرح نشده است، گفت: در جنگ فراز شکست های زیادی داشتیم. روزی که برای جنگ رفتیم تانک هم ندیده بودیم. روزی که انقلاب شد ما فقط تپانچه برونو و یوزی حمل می کردیم.


وی با بیان خاطرات خود از اعزام نیرو به جنگ، این موضوع را مطرح کرد که در ابتدای جنگ نه فرماندهی داشتیم، نه آموزشی، نه سلاحی و… در شب حمله به خوزستان در اوایل جنگ، عراق نیروهای ما را پیاده کرد و مقام معظم رهبری که در آن زمان نماینده امام (ره) بودند به همراه شهید چمران و ۷۲ نفر از مردم در منطقه حضور یافتند. نیروهای موسوم به گردان کربلا در اصفهان برای دفاع اعلام آمادگی کردند


وی ادامه داد: امام (ره) فرمودند شکست دادن آبادان وظیفه شرعی است و ما هم برای وظیفه شرعی خود به جنگ رفتیم. ما مقاومت کردیم و جنبش های وفادار و چریک ها سلاح های ما را دزدیدند!راویان سرمایه بزرگی فراهم کردند…
گربانی تاکید کرد: در جنگ هم نیروهای صادق و هم افراد منافق داشتیم.


وی در پایان به تشریح خاطراتی از حضور راویان در کنار فرماندهانی چون شهید امیری مقدم پرداخت و ادامه داد: سپاه با کمک راویان سرمایه عظیمی به دست آورد که تا ورود امام زمان (عج) قابل استفاده بود. .

با تشکر از خانواده شهدا راوی
مسعود نورمحمدی از قصه گویان دوران دفاع مقدس و جانباز جنگ تحمیلی در بخش پایانی این مراسم ضمن ایراد سخنرانی کوتاهی به بیان خاطرات تلخ و شیرین جنگ پرداخت. دقایقی درباره شهیدان صادقی و امیری مقدم. سپس نحوه شهادت شهید صادقی در عملیات نصر ۸ را برای حاضران تشریح کرد که باعث ایجاد احساسات و تاثیرات خاصی در بین حاضران در جلسه شد.

در پایان مرد اول مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و سردار قربانی از خانواده شهیدان صادقی، امیر مقدم و سامیه گنجی (نویسنده دو کتاب) و کتاب های «بهیصرت بهشت» و «بهشت» تجلیل کردند. خانه بیست و ششم “. کشف شد..