آلومینیوم در پنیر چگونه پس انداز کنیم ، چه چیزی بخریم؟


فهرست مطالب[Hide][Show]

آلومینیوم یک افزودنی فاقد برچسب در پنیرهای فرآوری شده است و به طور شگفت انگیزی شیوه تولید خوبی در صنعت محسوب می شود! چگونه می توان بدترین افراد متخلف را شناسایی کرد و بهترین پنیر بدون آلومینیوم را خرید که برای خانواده شما بی خطر است.

پنیر یکی از بدترین متخلفان در مورد افزودنی های بدون برچسب و ترفندهای پردازش است.

به عنوان مثال ، آیا می دانستید که اکثر پنیرهایی که در فروشگاه برچسب خام دارند معمولاً با شیر داغ و در دماهایی که آنزیم ها و پروبیوتیک ها را از بین می برد ، تهیه می شود؟

یکی دیگر از ترفندهای فرآوری در تولید پنیر ، ذکر نکردن مواد افزودنی بر روی برچسب حاوی آلومینیوم است. این دهه ها ادامه داشته است!

بر اساس مطالعات متعدد ، این فلز عصبی به اختلال عملکرد شناختی و توسعه احتمالی بیماری آلزایمر کمک می کند. برخی از آنها اخیراً به صورت داوری منتشر شده اند پیشرفت در پزشکی تجربی و زیست شناسیبه (1،2)

آلومینیوم در پنیر فرآوری شده

پنیر سازان از آلومینیوم به شکل سدیم آلومینیوم فسفات (SALP) برای تهیه پنیر فوق العاده صاف و یکنواخت استفاده می کنند.

این ماده شیمیایی یکنواختی را در تولید ورقه های پنیر و سایر غذاهای مناسب مانند پنیر خرد شده و رشته تسهیل می کند.

پنیر خامه ای و پنیر فرآوری شده معمولاً حاوی SALP هستند.

چگونه تولیدکنندگان مواد غذایی با کنار گذاشتن این افزودنی خطرناک از برچسب دور می شوند؟

با توجه به بنیاد Weston A. Price ،

آلومینیوم به عنوان یک استاندارد صنعتی در پنیر آمریکایی و محصولات پنیر فرآوری شده طبقه بندی می شود و موسسه ملی بهداشت (NIH) آن را GRAS (عموماً ایمن شناخته می شود) می داند. مواردی که به عنوان GRAS طبقه بندی شده اند نیازی به افزودن به برچسب مواد غذایی ندارند. (3)

اگر این به اندازه کافی تکان دهنده نیست ، در نظر بگیرید که افزودن آلومینیوم به پنیر از نظر صنعت به عنوان “شیوه های خوب تولید” (GMP) طبقه بندی می شود. (4)

کارشناسان صنعت SALP را به عنوان “نمک امولسیون کننده” مهم می شناسند که بافتی نرم برای برش و شکل دهی آسان تولید می کند. هنگامی که به سایر غذاهای فرآوری شده مانند پیتزای منجمد اضافه می شود ، ذوب شدن را آسان می کند.

شاید SALP کلیدی برای سرعت بخشیدن به تولید برای حداکثر سود باشد ، اما مطمئناً به نفع سلامت مصرف کننده نیست.

پنیر منبع اصلی قرار گرفتن در معرض آلومینیوم است

اگر فکر می کنید افزودن مقدار کمی نمک آلومینیوم به پنیر در طول فرآیند کار چندان مهمی نیست ، این را در نظر بگیرید.

انتشار مواد افزودنی و آلاینده های غذایی پنیر فرآوری شده و به ویژه پنیر آمریکایی تا سال 1988 به عنوان یکی از سه منبع غذایی در معرض آلومینیوم شناخته شد! (5)

این اطلاعات ممکن است زنگ خطری برای مصرف کنندگان هوشیار باشد که از اجتناب از ظروف آلومینیومی خودداری می کنند ، اما متوجه می شوند که هنوز در معرض پنیر فراوری شده و محصولات حاوی آن هستند.

ارگانیک چطور؟

ممکن است برخی از شما در حال حاضر فکر کنید که هنگام خرید پنیر ارگانیک این مشکل به شما مربوط نمی شود.

نه خیلی سریع!

من هیچ زبانی را در وب سایت USDA پیدا نکردم که پنیرهای ارگانیک را از افزودن افزودنیهای GRAS مبتنی بر آلومینیوم منع کند. (6)

اگر استثنایی را می شناسید که مدون باشد ، لطفاً به من اطلاع دهید!

در حال حاضر ، در نظر بگیرید که آلومینیوم موجود در پنیر فرآوری شده ارگانیک نیز ممکن است خطرناک باشد.

چگونه از SALP در پنیر اجتناب کنیم؟

سه راه برای کاهش یا حذف آلومینیوم به طور قابل توجهی از کالاهایی که خانواده شما مصرف می کنند وجود دارد.

از تولیدکنندگان کوچک بخرید

بهترین راه برای اطمینان از خرید پنیر بدون آلومینیوم این است که از یک مزرعه کوچک لبنی یا تولیدکننده صنعتگر (جایی که یافت می شود) تهیه کنید.

این مقاله در مورد نحوه خرید سالم ترین پنیر توضیح می دهد که هنگام تحقیق در مورد یک تولید کننده دسته کوچک باید به دنبال چه چیزی باشید.

فقط پنیر بلوک بخرید

اگر این مشاغل مستقل را در منطقه خود ندارید یا در مکانی زندگی می کنید که حمل و نقل ممنوع است ، حداقل پنیر بلوک را فقط از فروشگاه بخرید.

در حالی که این فرم ممکن است هنوز حاوی آلومینیوم باشد ، به احتمال زیاد در مقادیر کمتری از پنیر خرد شده ، خرد شده یا رشته ای است که نیاز به پردازش اضافی دارد.

یک استراتژی هوشمند دیگر این است که با تولید کننده مارک پنیر مورد علاقه خود تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا در طول تولید SALP به مخلوط اضافه می کنند یا خیر.

از غذاهای فرآوری شده حاوی پنیر خودداری کنید

پیتزا منجمد و تحویل پیتزا بزرگترین منابع پنیر حاوی آلومینیوم برای اکثر مصرف کنندگان است.

در نظر داشته باشید که به جای پنیر خرد شده از بلوک های صنعتگر ، پیتزای خود را تهیه کنید. در این وبلاگ انواع دستور العمل های پوسته پیتزا وجود دارد (این پوسته پیتزای خانگی بدون دانه محبوب ترین است) با سس پیتزا بدون پخت برای تزیین آسان.

خودت بساز!

رویکرد دیگر این است که حداقل چیزی را خودتان بسازید. آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست! این سایت دارای دستور العمل های بسیار ساده ای است که می توانید امتحان کنید از جمله:

این مقاله در مورد مشکلات و راه حل های رایج در تهیه پنیر می تواند به شما کمک کند هر مشکلی را سریع حل کنید.

خلاصه

ایجاد این تغییرات در روال تأمین پنیر بدون شک حرکتی عاقلانه است زیرا آلومینیوم موجود در پنیر برای بسیاری از افراد مسیر اصلی تماس است. علاوه بر این ، هنگامی که آلومینیوم در مغز ذخیره می شود ، سم زدایی بسیار دشوار و کند است. (2)

اگر از قبل مشکوک هستید که ممکن است بار سمی ناشی از قرار گرفتن در معرض بیش از حد داشته باشید ، پیشنهاد می شود با یک متخصص متخصص در تعادل تغذیه مشورت کنید.

ارجاع

(1) قرار گرفتن در معرض آلومینیوم در زندگی روزمره و بیماری آلزایمر

(2) ورود و رسوب آلومینیوم در مغز

(3-5) غذای پنهان ، WAPF

(6) Organic 101: مواد مجاز و ممنوع در USDA Organic


دیدگاهتان را بنویسید