افسردگی و 10 علامت هشدار دهنده این مشکل


افسردگی علائم افسردگی گاهی اوقات بخشی عادی از زندگی است. طبیعی است که هنگام از دست دادن یکی از عزیزان یا شغل خود احساس ناراحتی کنید.

ارزیابی علائم افسردگی

این زمانی است که به دلیل استرس در زندگی خود علائم افسردگی را تجربه می کنید.“افسردگی موقعیتی” نامزد شده است

اکثر مردم افسردگی موقعیتی را پشت سر می گذارند ، اگرچه این روند ممکن است روزها یا حتی هفته ها طول بکشد. با این حال ، این در شرایطی است که علائم افسردگی از بین نمی روند و افسردگی توانایی شما در عملکرد و زندگی عادی را مختل می کند. “افسردگی بالینی” یا “افسردگی شدید” فراخوانده شد.

افسردگی اساسی یک بیماری جدی است که می تواند هفته ها ، ماه ها یا حتی سالها طول بکشد. به همین دلیل دانستن علائم افسردگی بسیار مهم است ، به طوری که در صورت بروز علائم می توانید از آنها کمک بگیرید.

علائم افسردگی بسیار زیاد است. مردم ممکن است افسردگی اساسی را “سیاه چاله” توصیف کنند که نمی توانند از آن خارج شوند. احساس عذاب قریب الوقوع نیز در این نوع افسردگی شایع است.

10 علامت هشداردهنده افسردگی

افراد مبتلا به افسردگی شدید علائم مشابهی ندارند ، اما ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

غم و اندوه

وقتی غم یکی از علائم افسردگی است ، می تواند با احساس ناامیدی و پوچی همراه باشد. ممکن است متوجه شوید که هر چقدر هم تلاش کنید ، نمی توانید افکار منفی خود را کنترل کنید. ممکن است بدون دلیل مشخص مدام گریه کنید.

علل و علائم افسردگی

احساس گناه

افراد مبتلا به افسردگی شدید می توانند احساس بی ارزشی و درماندگی کنند. آنها همچنین ممکن است افسردگی را نشانه ضعف تلقی کنند و بیش از حد از خود انتقاد کنند.

تحریک پذیری

این علامت افسردگی می تواند شما را عصبانی ، مضطرب یا بیقرار کند. مردان افسرده شدید افسردگی خود را اغلب از طریق پرخاشگری یا رفتارهای بی پروا نشان می دهند.

علائم روانی.

اگر در تمرکز ، تصمیم گیری یا به خاطر سپردن جزئیات مشکل دارید ، اینها می تواند علائم افسردگی باشد. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است احساس کنند که روند تفکر آنها کند شده است.

علائم جسمی

افراد مبتلا به افسردگی اغلب دچار درد و سردرد یا مشکلات گوارشی هستند که به نظر نمی رسد علت پزشکی دیگری داشته باشند و به درمان پاسخ نمی دهند.

اتلاف انرژی

اگر افسرده هستید ، ممکن است مدام احساس خستگی کنید. افراد افسرده ممکن است احساس کنند که توانایی های جسمی آنها کند شده است.

علائم افسردگی موقت

از دست دادن علاقه

یکی از شایع ترین علائم افسردگی عدم علاقه به فعالیت های لذت بخش مانند رابطه جنسی ، سرگرمی یا تعاملات اجتماعی است. همچنین می تواند در قالب غفلت از مسئولیت ها و بهداشت جسمی ظاهر شود.

برنامه خواب تغییر می کند.

اکثر افرادی که افسردگی را تجربه کرده اند می دانند که اغلب با مشکلات خواب همراه است. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است در خوابیدن در شب دچار مشکل شوند. همچنین ممکن است در طول روز بیش از حد خواب آلود باشند یا حتی بیشتر بخوابند.

در عین حال ، مشکلات خواب می تواند افسردگی را تشدید کند و منجر به یک چرخه منفی بین افسردگی و خواب شود ، که شکستن آن می تواند چالش برانگیز باشد. خواب ضعیف همچنین می تواند منجر به افسردگی در برخی افراد شود.

درک رابطه پیچیده بین خواب و افسردگی ممکن است گامی مهم در جهت بهبود کیفیت خواب و مدیریت بهتر افسردگی باشد.

تغییر در اشتها.

تغییر در عادات غذایی به دلیل افسردگی می تواند منجر به پرخوری یا پرخوری شود. افزایش یا کاهش بیش از 5 درصد وزن بدن در یک ماه یکی از علائم هشداردهنده افسردگی است. برخی از افراد علاقه خود به غذا را از دست می دهند ، در حالی که برای برخی دیگر غذا خوردن راهی برای جبران احساس افسردگی است.

افکار خودکشی

افکار خودکشی یا افکار خودکشی به تفکر یا برنامه ریزی برای خودکشی اشاره دارد. ایده ها می توانند از برنامه ریزی دقیق تا افکار زودگذر متغیر باشند. این افکار شامل یک اقدام انتحاری نیست.

داشتن افکار آسیب رساندن به خود یکی از جدی ترین علائم افسردگی است و همیشه باید آن را جدی گرفت. اگر به فکر خودکشی هستید ، باید فوراً به دنبال کمک باشید.

تشخیص علائم افسردگی

اهمیت بیان علائم افسردگی بدون شرم و ضعف:

اگر برخی از این علائم کلاسیک افسردگی را دارید و علائم آن شدید است و بیش از چند هفته طول می کشد ، باید به دنبال کمک باشید. بهترین مکان برای شروع مشورت با پزشک است.

موسسه ملی سلامت روان تخمین می زند که افسردگی سالانه حدود 17 میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد. در بسیاری از موارد ، افسردگی قابل درمان با موفقیت تشخیص داده نمی شود و درمان نمی شود زیرا علائم افسردگی نادیده گرفته می شود.

افسردگی نشانه ضعف یا شرمندگی نیست. این یک بیماری جدی است. خبر خوب این است که درمان معمولاً بسیار موفق است ، حتی در موارد شدید افسردگی بالینی. و هرچه درمان زودتر شروع شود ، موفقیت آمیزتر است. پس منتظر نمانید.

اولین مرکز پرستاری سلامت با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همواره با در نظر داشتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری خدمات ارائه کرده و آسایش و امنیت عزیزان خود را در اولویت اصلی خود قرار داده اند.

برای آگاهی بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید