بهترین درمان برای شمع چیست؟


ارسال شده: 17 سپتامبر 2021

درمان جدید بواسیر

بواسیر یک بیماری بسیار شایع در سراسر جهان است. در این مقاله ما در مورد روش های درمان شمع صحبت خواهیم کرد.

بواسیر ، که بواسیر نیز نامیده می شود ، التهاب شریان های مقعدی و انتهای دیستال راست روده است ، برخی از آنها رگ های واریسی را دوست دارند. بواسیر می تواند در داخل راست روده (بواسیر داخلی) یا زیر پوست اطراف مقعد (بواسیر خارجی) ایجاد شود. این ناراحتی اغلب با درد شدید و خونریزی در بیمار همراه است.
خوشبختانه روشهای موثری برای درمان بواسیر وجود دارد. درد خفیف ، تورم و التهاب اغلب می تواند با درمان های خانگی و تغییر شیوه زندگی کاهش یابد. در ادامه این مقاله ، مجله پزشکی Apple Health به آخرین اطلاعات پزشکی دسترسی پیدا کند تا بداند بهترین و سریعترین راه درمان بواسیر چیست و چگونه می تواند شرایط جدی ناشی از این بیماری را تحمل کند.

بهترین و سریع ترین روش برای درمان شمع ها

وقتی صحبت از درمان شمع ها می شود ، راه حل های مختلفی به بیمار ارائه می شود که در دو دسته قرار می گیرد: درمان های خانگی و درمان های دارویی.

درمان خانگی کپک چیست؟

از داروهای خانگی بواسیر نیز می توان به عنوان راهی برای پیشگیری از این بیماری استفاده کرد. البته این روشها معمولاً سریعترین راه برای درمان بواسیر نیستند یا نمی توانند برای درمان بواسیر پیشرفته استفاده شوند. با این حال ، اگر شما هموروئید دارید ، استفاده از این روش ها می تواند برای شما مفید باشد و می تواند تفاوت قابل توجهی ایجاد کند. روشهای درمان هموروئید در خانه عبارتند از:

غذاهای غنی از فیبر بخورید: افزایش مصرف میوه ها ، سبزیجات و غلات سبوس دار باعث نرم شدن و افزایش حجم مدفوع می شود و به شما کمک می کند از فشارهایی که می توانند علائم هموروئید موجود را بدتر کنند جلوگیری کنید.
استفاده از درمانهای موضعی: از کرم یا شیاف هموروئید بدون نسخه که حاوی هیدروکورتیزون است یا پد حاوی عصاره فندق یا داروی بیهوشی استفاده کنید.
استفاده منظم از حمام گرم: دو تا سه بار در روز ناحیه متورم را به مدت 10 تا 15 دقیقه در آب گرم معمولی خیس کنید.
هیدراته نگه داشتن بدن: روزانه هفت تا هشت لیوان آب بنوشید ، اگر بسیار فعال هستید یا در آب و هوای گرم زندگی می کنید ، ممکن است نیاز به نوشیدن آب بیشتر داشته باشید.
با این درمان ها ، علائم بواسیر اغلب در عرض یک هفته از بین می رود. اگر احساس بهتری ندارید یا درد شدید یا خونریزی دارید ، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: کلیه در بدن ما چگونه کار می کند؟

سریعترین راه درمان کپک

درمان دارویی بواسیر چیست؟

اگر درمان های خانگی م workثر واقع نشدند ، قدم بعدی این است که به دنبال کمک پزشکی باشید که شامل دارو و جراحی می شود. معمولاً برای درمان بواسیر پیشرفته از روش های پزشکی به ویژه جراحی استفاده می شود.

دارو

می توانید از مسکن های موقت مانند استامینوفن (تیلنول و غیره) ، آسپرین یا ایبوپروفن (Advil و …) برای تسکین ناراحتی خود استفاده کنید.
کرم ها ، پمادها ، شیاف ها یا پدهای مخصوص نیز می توانند بهبود یابند. این محصولات حاوی موادی مانند فندق یا هیدروکورتیزون و لیدوکائین هستند و ممکن است موقتاً درد و خارش را تسکین دهند.
بیش از یک هفته از کرم های استروئیدی بدون نسخه استفاده نکنید. مگر اینکه توسط پزشک تجویز شود زیرا می تواند پوست را نازک کند.

عمل جراحي

تنها درصد کمی از افراد مبتلا به بواسیر نیاز به جراحی دارند. با این حال ، اگر روش های دیگر موفقیت آمیز نبود یا هموروئید بزرگ بود ، پزشک شما ممکن است یکی از درمان های پزشکی هموروئید را با استفاده از جراحی های زیر توصیه کند:

 • تزریق: پزشک شما ممکن است برای ایجاد زخم و بستن هموروئید ، محلول را به بواسیر داخلی تزریق کند. این تزریق نیز کمی درد دارد.
 • بند لاستیکی را ببندید: این روش اغلب برای بواسیر پرولاپس ، بواسیر داخلی که در خارج از بدن مشاهده یا احساس می شود ، انجام می شود. پزشک با استفاده از یک ابزار مخصوص ، یک نوار لاستیکی کوچک را در اطراف بواسیر قرار می دهد که تقریباً سریع خونریزی را متوقف می کند. در عرض یک هفته ، توده ها خشک شده و کوچک می شوند.
 • انعقاد یا تحریک: با استفاده از کاوشگر الکتریکی ، پرتو لیزر یا نور مادون قرمز ، پزشک یک سوختگی کوچک ایجاد می کند تا بافت را جدا کرده و انتهای هموروئید را بدون درد فشار دهد و باعث بسته شدن و تجمع آن شود. این روش برای بواسیر پرولاپس یا بیرون زده بهتر جواب می دهد.
  پزشک شما ممکن است جراحی را برای بواسیر داخلی بزرگ یا بواسیر خارجی بسیار آزاردهنده به دو روش زیر توصیه کند:
 • هموروئیدکتومی: یکی از م effectiveثرترین و جدیدترین روشهای درمان بواسیر ، برداشتن کامل بواسیر است که به آن هموروئیدکتومی می گویند ، اما دوره نقاهت دردناک چند هفته ای از معایب این روش است.
 • سوراخ شدن بواسیر: این روش جریان خون به بواسیر داخلی را متوقف کرده و بافت بیرون زده را بازیابی می کند. دوره بهبودی آسان بود ، اما احتمال بازگشت هموروئید بیشتر بود.
  در جدیدترین درمان های بواسیر از تکنیک های کمتر تهاجمی برای شناسایی و توقف جریان خون به بافت های مشکل استفاده می شود.

بهترین روشهای تجویزی برای درمان بواسیر

سریع ترین راه برای درمان شمع استفاده از پماد و ترک های شمع است. برخی از این کرم ها حاوی گیاهان قوی ، روغن های ضروری و اسیدهای آمینه هستند که استفاده از آنها آسان است.
مکمل های هموروئید ، که قرص های بدون نسخه هستند و با استفاده از موادی مانند زنجبیل و فندق ، مدفوع را تحریک می کنند ، نیز راه هایی برای درمان بواسیر جدید هستند.
استفاده از کمپرس یخ یا یخ درمانی باعث تسکین فوری می شود و بدون شک سریع ترین راه برای درمان بواسیر است که التهاب را بهبود می بخشد.
حمام کردن با Epsom و نمک دریا که حاوی روغن های گیاهی است می تواند در تسکین بواسیر موثر باشد.
کرم ضد خارش ممکن است برای تسکین خارش ناشی از این بیماری مفید باشد.
همچنین استفاده از بالش های دونات در حالت نشسته در بهبود بواسیر و کاهش فشار بر روی لگن مثر خواهد بود.

درمان بواسیر خارجی چیست؟

شایع ترین علت بواسیر خارجی فشار مکرر برای حرکت روده است.
روشهای تشخیص بواسیر خارجی شامل پروکتوسکوپی ، معاینه دیجیتال مقعد ، کولونوسکوپی ، سیگموئیدوسکوپی و آنوسکوپی است.

همچنین بخوانید: بیماری پارکینسون چیست و مراحل آن چگونه است؟

بواسیر خارجی بسته به شدت آن به چند روش قابل درمان است. پزشک شما ممکن است از شما بپرسد که آیا داروهای خاص یا روشهای درمانی را ترجیح می دهید. برخی از درمانهای رایج که پزشک ممکن است توصیه کند شامل استفاده از کیسه یخ برای کاهش تورم ، شیاف یا کرم های بواسیر است. این گزینه ها می تواند به افراد مبتلا به بواسیر خفیف کمک کند. اگر بیماری شدیدتر باشد ، پزشک ممکن است درمان با یکی از روش های جراحی را پیشنهاد دهد.

درمان بواسیر داخلی چیست؟

بواسیر داخلی معمولاً نادیده گرفته و تشخیص داده نمی شود. زیرا معمولاً بدون علامت است. در بواسیر داخلی ، غشای مخاطی پوشیده شده و معمولاً تحت تأثیر قرار نمی گیرد زیرا عصب های درد کمتری در آن ناحیه وجود دارد.
روش های مختلفی برای درمان بواسیر داخلی وجود دارد. از درمانهای خانگی گرفته تا روشهای جراحی.
داروهای خانگی که شامل تغییر شیوه زندگی مانند نوشیدن آب زیاد و روش های غیر جراحی مانند کرم های بدون نسخه ، مسکن ها ، ملین ها و نرم کننده های مدفوع است که می تواند فشار را در مجرای مقعد برطرف کرده و وضعیت شما را بهبود بخشد.
اتساع اسفنکتر مقعدی ، اسکلروتراپی ، سرما درمانی ، لیزر درمانی ، انعقاد مادون قرمز ، هموروئیدوپکسی منقبض شده و همچنین روشهای خفیف مانند جراحی هارمونیک ، که یکی از جدیدترین روشهای درمان بواسیر است ، از جمله گزینه های درمان بواسیر داخلی است.
سایر درمان های هموروئید داخلی شامل انسداد شریان هموروئید تحت هدایت داپلر و پروکتوپلاستی ترمیم رکتانال است.
در هر صورت ، در صورت مشاهده خونریزی مقعدی یا علائم دیگر ، برای اطمینان از تشخیص دقیق با پزشک خود مشورت کنید. از آنجایی که خونریزی در حرکات روده فقط ناشی از بواسیر نیست ، ابتدا باید احتمال بیماری های دیگر را رد کرد تا از ابتلا به هموروئید مطمئن شوید.
در صورت خونریزی شدید یا درد شدید یا تغییر در عادات روده ، به دنبال اورژانس باشید.

همچنین بخوانید: اختلال تیک چیست و چگونه درمان می شود؟

درمان پیشرفته بواسیر

بواسیر ترومبوتیک چیست؟

اگر خون در یک بواسیر خارجی جمع شود و باعث لخته شدن (ترومبوس) شود ، می تواند منجر به مشکلاتی از جمله:

 • درد شدید
 • تورم
 • تورم
 • تشکیل یک توده سخت در نزدیکی مقعد

درد بواسیر ترومبوتیک باید طی 7 تا 10 روز بدون جراحی بهبود یابد. هموروئیدهای طبیعی باید ظرف یک هفته کوچک شوند. ممکن است چندین هفته طول بکشد تا توده به طور کامل ناپدید شود.
شما باید بتوانید اکثر فعالیت های خود را به سرعت از سر بگیرید. هنگام بهبودی ، از انجام تمرینات سنگین و سایر فعالیت های سنگین خودداری کنید.
هموروئید ممکن است برگردد. هموروئیدکتومی احتمال بازگشت آن را کاهش می دهد.

آخرین کلمه

بواسیر اغلب بدون جراحی یا حتی در مطب پزشک بهبود می یابد. بهتر است با درمان های بدون نسخه و تغییر شیوه زندگی شروع کنید. درمان بواسیر پیشرفته نیاز به جراحی دارد. اگر باردار هستید ، قبل از مصرف هرگونه دارو یا تغییر رژیم غذایی باید با پزشک خود مشورت کنید. درمان های دارویی م effectiveثر هستند ، اما اگر در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود تغییری ایجاد نکنید ، بواسیر می تواند عود کند.

منبع:

proctocan.com

Healthline.com

کلینیک مایو

webmd.com

verywellhealth.com

دیدگاهتان را بنویسید