بهترین مکمل های غذایی برای چاقی و کاهش وزن


تاثیر ویتامین ها بر ریزش مو

مصرف غذا در طول روز ، در بسیاری از موارد ، تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن ما را تأمین نمی کند. بنابراین گاهی اوقات ما نیاز داریم که مکمل هایی را دریافت کنیم تا جدا از داشتن غذای روزانه ، مواد مغذی به بدن ما برسد. مکمل های غذایی در واقع کپسول هایی هستند که ممکن است حاوی ویتامین ها ، اسیدهای آمینه مختلف و سایر مواد معدنی و آنزیم ها باشند. مکمل های غذایی همچنین می توانند با کمک به متابولیسم یا انرژی بیشتر به کاهش یا افزایش وزن ما کمک کنند.

نکته مهم در مورد مکمل های غذایی تأثیر آنها و نیاز به آنها است. در مجله پزشکی اپل ، انواع مکمل های چاقی و لاغری را مرور می کنیم.

انواع مکمل های چاقی و لاغری

به طور کلی مکمل های چاقی و لاغری را می توان بر اساس اجزای آن به دو گروه تقسیم کرد. برخی مکمل ها پروتئین های لازم را برای بدن شما فراهم می کنند و می توانند به شما در افزایش وزن کمک کنند. این مکمل ها مکمل های چاقی هستند که با کمک به روند عضله سازی می توانند عملکرد بدن شما را بهبود بخشند. در واقع ، این پروتئین ها از عوارض چاقی هستند.

مکمل های پروتئینی

پروتئین برای رشد بدن ، تقویت سیستم ایمنی و بهبود متابولیسم بدن بسیار مهم است. بنابراین مصرف پروتئین به ویژه برای کسانی که پروتئین مورد نیاز را از طریق گوشت دریافت نمی کنند بسیار مهم است. به همین دلیل است که بسیاری از ورزشکاران و افرادی که مایل به افزایش وزن یا بهبود اندام خود هستند از مکمل های پروتئینی استفاده می کنند.

مکمل لاغری

مزایای مکمل های پروتئینی

چندین مکمل پروتئینی وجود دارد که می تواند به تامین تمام نیازهای پروتئینی بدن شما کمک کند. اسیدهای آمینه سازنده پروتئین تأثیر زیادی بر سطح پروتئین بدن شما دارند. بدن برای ساخت هورمون ها و سایر مواد شیمیایی به پروتئین نیاز دارد.

  • مکمل های پروتئینی به شما احساس سیری می دهند و از پرخوری جلوگیری می کنند ، بنابراین می توانند به شما در کنترل وزن کمک کنند.
  • با توجه به تحقیقات زیادی که در مورد اثرات مکمل های پروتئینی انجام شده است ، می توان گفت که مکمل های پروتئینی برای عضله سازی بسیار مفید هستند.
  • مکمل های پروتئینی بعد از تمرین می تواند روند بهبود عضلات را تسریع کند.

انواع مکمل های پروتئینی مانند آب پنیر و کازئین می توانند اسیدهای آمینه یا پروتئین های ضروری بدن را تامین کنند. مکمل های پروتئینی در دسته مکمل های استاندارد چاقی قرار می گیرند و معمولاً برای افرادی که مایل به افزایش وزن هستند در دسترس است. این مکمل ها در دسته های مختلفی قرار می گیرند که برخی از آنها را بررسی می کنیم.

همچنین بخوانید: جایگزین مناسب برای قند – اریتریتول

پروتئین او

پروتئین آنها در واقع یکی از دو پروتئینی است که در شیر گاو یافت می شود. این پروتئین ممکن است مهمترین پروتئین با نه اسید آمینه باشد که برای عضله سازی در بدن ضروری است. پروتئین آن از سه نوع ساخته شده است که باید انتخاب کنید. انتخاب شما باید بر اساس میزان لاکتوز و پروتئین مورد نیاز شما باشد. این پروتئین با تسریع و بهبود عضله سازی می تواند به شما در افزایش وزن کمک کند.

کراتین

این مکمل پروتئینی می تواند به افزایش حجم ماهیچه ها کمک کند. مصرف کراتین در هفته اول باید زیاد باشد تا روند بارگذاری عضلات را تسریع کند. پس از یک هفته می توان میزان مصرف کراتین را تا یک چهارم کاهش داد.

گینر

عوارض جانبی مکمل های چاقی نیز هستند. گینرها دارای کربوهیدرات ، انرژی و پروتئین زیادی هستند و برای افرادی طراحی شده است که اشتهای زیادی ندارند اما تمایل به افزایش وزن دارند. گینرها می توانند تأثیر بسیار مثبتی بر روند افزایش وزن داشته باشند.

مکمل های چاقی بدون عوارض جانبی

پروتئین ها می توانند روند چاقی را تسریع کنند و مکمل های پروتئینی امن ترین و بهترین راه برای جبران کمبود پروتئین در بدن هستند. بنابراین می توان گفت که مکمل های پروتئینی در دسته مکمل های چاقی بدون عوارض جانبی قرار می گیرند. البته ، هرگز نباید بیش از حد پروتئین بخورید زیرا می تواند به عملکرد کلیه آسیب برساند.

همچنین استفاده از مکمل های استاندارد چاقی برای زنان بی خطر است و می تواند تا حد زیادی به افزایش وزن کمک کند. بسیاری از مردان از تستوسترون برای عضله سازی و افزایش وزن استفاده می کنند که برای زنان توصیه نمی شود. در واقع ، می توان گفت که عوارض جانبی آن بیشتر بر بدن زنان است و بدون عوارض جانبی نمی تواند به عنوان مکمل چاقی در نظر گرفته شود.

مکمل های چاقی و لاغری

قرص های افزایش وزن

بسیاری از شرکت های دارویی و غذایی در تولید قرص چاقی نقش دارند. قرص های چاقی مورد تایید وزارت بهداشت نیستند و سازمان غذا و دارو مسئول نظارت بر این مکمل ها است. علاوه بر اطمینان از تأیید قرص های چاقی توسط سازمان غذا و دارو در زمان انتخاب ، باید اطلاعات کافی در مورد مواد تشکیل دهنده این قرص ها نیز بدست آورید. در حال حاضر لیستی از قرص های چاقی مورد تأیید وزارت بهداشت وجود ندارد ، بنابراین باید اطلاعات مربوط به قرص های چاقی مورد تأیید سازمان غذا و دارو را از طریق داروخانه دریافت کنید. سازمان غذا و دارو نیز لیستی از قرص ها و مکمل های چاقی مورد تایید را منتشر کرده است که از طریق آنها می توانید قرص های مورد علاقه خود را بررسی کنید.

نکته مهم دیگر در مورد خرید مکمل های غذایی این است که مطمئن شوید برای جنسیت شما ساخته شده اند. مکمل های چاقی برای زنان از مواد مختلفی تشکیل شده است که در صورت عدم رسیدگی می تواند آسیب جدی به بدن شما برساند.

مکمل های چاقی چه عوارضی دارند؟

مکمل های چاقی بیشتر از پروتئین و کربوهیدرات تشکیل شده اند و مصرف آنها در دوزهای کوچک ممکن است به بدن شما آسیب نرساند ، اما مصرف زیاد این محصولات می تواند آسیب جدی به بدن شما برساند. به همین دلیل توصیه می شود این مکمل ها را زیر نظر متخصص تغذیه مصرف کنید.

مکمل های چاقی و لاغری

انواع مکمل های لاغری

مکمل های لاغری با توجه به مشکل شما طبقه بندی می شوند. مکمل های لاغری بدون عوارض جانبی نیستند و در واقع می توانند به دو دسته کلی تقسیم شوند: کاهش اشتها و افزایش متابولیسم. توصیه می شود قبل از مصرف مکمل لاغری یک معاینه کامل انجام دهید تا علت افزایش وزن خود را دریابید.

مکمل های لاغری ممکن است گیاهی و بدون عوارض جانبی باشند ، اما گیاهی بودن مکمل لاغری تضمین نمی کند که عوارض جانبی نداشته باشد. می توانید مطمئن باشید که مکمل لاغری موردنظر شما مورد تایید وزارت غذا و دارو است.

همچنین بخوانید: آیا ال کارنیتین چربی سوز است؟ با فناوری های فعلی ناشی از ال کارنیتین آشنا شوید (بهره مند شوید ، بهره ببرید)

مکمل های پودر لاغری

این مکمل ها معمولاً همراه با رژیم غذایی توسط مربیان باشگاه یا متخصصان تغذیه برای تسهیل و تسریع روند کاهش وزن توصیه می شوند. می توانید مکمل های پودر لاغری را از داروخانه تهیه کنید و از پزشک داروساز خود در مورد مکمل ها و تاییدیه ها سوال کنید. به خاطر داشته باشید که حتی قوی ترین مکمل های کاهش وزن می تواند عوارض جانبی زیادی برای بدن شما داشته باشد یا فقط تحت نظر متخصص تغذیه توصیه می شود. بنابراین قبل از شروع مصرف هرگونه مکمل غذایی ، ابتدا با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

آخرین کلمه

مکمل های لاغری و چاقی برای همه توصیه نمی شود. این مکمل ها از بسیاری جهات استاندارد نیستند و می توانند تأثیرات جبران ناپذیری بر بدن شما داشته باشند. در اولین قدم ، برای چکاپ به پزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید بیماری خاصی ندارید و سپس تحت نظر متخصص تغذیه از مکمل های چاقی و لاغری استفاده کنید.

مجله MedicalNewstoday

مجله MedicalNewstoday

مجله موثر

دیدگاهتان را بنویسید