رژیم غذایی برای کبد چرب داروهای خانگی برای کبد چرب


کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های قرن 21 است. با توجه به شیوه زندگی عادی و عادات غذایی ، چربی اضافی در کبد رسوب می کند. بنابراین ، علاوه بر کبد چرب الکلی ، در بسیاری از جمعیت جهان شاهد وجود کبد چرب غیر الکلی هستیم. کبد چرب یک بیماری خاموش و بسیار خطرناک است. با این حال ، همانطور که عوارض جانبی خطرناکی دارد ، به راحتی قابل درمان است. برخی از افراد برای درمان کبد چرب به پزشک مراجعه می کنند. اما می توانید از رژیم غذایی ساده و م effectiveثر برای درمان کبد چرب نیز استفاده کنید. امروز ما قصد داریم در مورد رژیم غذایی کبد چرب با شما صحبت کنیم.

رژیم غذایی برای کبد چرب

رژیم غذایی برای کبد چرب

همانطور که عادات بد و شیوه زندگی بد منجر به کبد چرب می شود ، ما می توانیم کبد چرب را با تغییر این عادات درمان کنیم. همه ما آن چیزی هستیم که می خواهیم. اگر چربی شما بیش از حد است ، به این معنی است که شما بیش از حد چربی مصرف می کنید. از سوی دیگر ، افرادی که بدن آنها سالم و متناسب است ، بدن آنها نشان دهنده شیوه زندگی و عادات غذایی آنها است. جالب است بدانید که به گفته متخصصان تغذیه تنها 5 تا 10 درصد کاهش وزن می تواند به شما در درمان کبد چرب تا حد زیادی کمک کند. بنابراین در واقع می توان گفت رژیم کاهش وزن می تواند در درمان کبد چرب نیز مفید باشد. بنابراین ، رژیم غذایی برای کبد چرب می تواند شبیه رژیم غذایی برای کاهش وزن باشد. با این حال ، مواردی را باید در رژیم غذایی خود رعایت کنید تا بیماری کبد چرب شما سریعتر درمان شود.

رژیم غذایی برای کبد چرب

امگا 3 را نادیده نگیرید

امگا 3 در واقع چربی کبد ماهی است. این ماده تأثیر زیادی بر عملکرد بدن دارد. با این حال ، در دسته چربی های مفید قرار می گیرد. افراد مبتلا به کبد چرب فکر می کنند که باید از خوردن هرگونه چربی خودداری کنند. با این حال ، مصرف چربی های مفید مانند امگا 3 می تواند به درمان کبد چرب کمک کند. به گفته متخصصان تغذیه ، افراد مبتلا به بیماری کبد چرب باید حداقل 1 گرم مکمل امگا 3 در روز مصرف کنند. خوشبختانه مکمل های امگا 3 در داروخانه ها موجود است. با این حال ، می توانید از گردو ، شاهدانه ، دانه کتان و روغن زیتون به عنوان منابع امگا 3 استفاده کنید.

کاهش چربی های اشباع و ترانس

انواع مختلفی از چربی ها وجود دارد. برخی اشباع شده و برخی دیگر اشباع نشده. چربی اشباع شده چربی بدی محسوب می شود. این چربی ها کلسترول LDL را افزایش می دهند. این کلسترول در عروق قلب رسوب کرده و باعث حمله قلبی می شود. روغن های سرخ کردنی ، روغن های جامد و مایع مورد استفاده در غذا ، بخشی از چربی های اشباع و ترانس هستند. همچنین در مقادیر کمی در گوشت قرمز ، محصولات لبنی و برخی آجیل های روغنی یافت می شود. می توانید روغن های ترانس را با روغن های ترانس جایگزین کنید. همچنین بهتر است از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز یا سرخ کردن استفاده کنید. این روغن ها دارای چربی های مضر بسیار کمی هستند و حتی می توانند تا حد زیادی در درمان کبد چرب شما کمک کنند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

مصرف قند و فروکتوز را محدود کنید

برای درمان کبد چرب ، باید مصرف کربوهیدرات ها ، قندها و به ویژه فروکتوز را محدود کنید. کربوهیدرات ها نیز در کبد به قند تبدیل می شوند. اما مصرف مستقیم شکر تأثیر مخربی بر کبد شما خواهد داشت. انواع مختلفی از قند در طبیعت وجود دارد. یکی از آنها فروکتوز است. شما می توانید این قند را در کرن تاون ، در انواع نوشیدنی های گازدار ، شیرینی ، نان ، غلات ، غذاهای منجمد ، چاشنی ها ، سس ها و آب میوه های بسته بندی شده پیدا کنید. فروکتوز آسیب زیادی به کبد وارد می کند. بنابراین باید فروکتوز را در رژیم غذایی برای کبد چرب حذف کنید.

بنابراین دوستان و رفقای عزیز هراز ، نظر شما در مورد رژیم غذایی کبد چرب چیست؟ آیا فکر می کنید رژیم غذایی می تواند این بیماری را درمان کند؟ یا باید از داروهای شیمیایی استفاده کنیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همه ما مشتاقانه منتظر دیدن نظرات شما دوستان عزیز هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید