عدم تحمل لاکتوز علائم و روش های درمان


حتماً حداقل یکبار عبارت “عدم تحمل لاکتوز” را شنیده اید. آیا می دانید معنی این عبارت چیست؟ یا چگونه می دانیم که عدم تحمل لاکتوز داریم؟ و بله ، درمان آن چیست؟ با ما همراه باشید تا پاسخ همه سوالات خود را بیابید.

عدم تحمل لاکتوز

عدم تحمل لاکتوز چیست؟

عدم تحمل لاکتوز یا عدم تحمل لاکتوز یک بیماری گوارشی است. افراد مبتلا به این بیماری قادر به هضم کامل لاکتوز یا قند شیر نیستند. بنابراین ، پس از مصرف بسیاری از انواع محصولات لبنی ، آنها باید با مشکلاتی مانند اسهال ، نفخ و درد روبرو شوند. این بیماری کاملاً بی ضرر است. یعنی شما تهدیدی برای سلامتی بیمار نیستید ؛ اما گاهی اوقات می تواند بسیار آزاردهنده باشد.

علت عدم تحمل لاکتوز چیست؟

بر اساس تحقیقات انجام شده ، بدن برای تجزیه قند شیر یا لاکتوز به ماده ای به نام لاکتاز نیاز دارد. این ماده به طور طبیعی در روده کوچک تولید می شود. در نتیجه ، افرادی که روده آنها این ماده را تولید نمی کنند ، در هضم لاکتوز مشکل خواهند داشت. کاهش سطح لاکتاز را می توان تا حدی جبران کرد. یعنی بدن به هر طریقی سعی می کند لاکتوز را هضم کند. اما وقتی این مقدار به زیر حد معینی برسد ، بدن قادر به هضم آن نخواهد بود. بنابراین ، با مصرف محصولات لبنی ، فرد باید با مشکلات زیادی روبرو شود.

علائم این بیماری چیست؟

افرادی که این مشکل را دارند حدود 30 تا 120 دقیقه پس از خوردن غذاهای حاوی لاکتوز مشکلات زیر را دارند:

  • تورم؛
  • گوز؛
  • دل درد و سوزش سر دل ؛
  • اسهال ؛
  • تهوع و حتی استفراغ.

چرا درمان این بیماری ضروری است؟

وقتی دچار عدم تحمل لاکتوز هستید ، ناخودآگاه از محصولات لبنی متنفر هستید. هرگونه مصرف لبنیات مشکلات زیادی را برای شما ایجاد می کند. به همین دلیل باید از مصرف لبنیات و محصولات لبنی خودداری کنید. به همین دلیل بدن شما کلسیم کافی دریافت نمی کند. بنابراین قطعاً باید این مشکل را حل کنید.

عدم تحمل لاکتوز

چرا به این بیماری مبتلا می شویم؟

همانطور که گفته شد ، وقتی روده کوچک لاکتاز کافی تولید نمی کند ، به این بیماری مبتلا می شویم. بدن با کمک لاکتاز ، قند شیر را به دو قند ساده گالاکتوز و گلوکز تبدیل می کند. این قندها به راحتی توسط روده جذب می شوند. این احتمال وجود دارد که روده شما نتواند این آنزیم را به دلایل زیادی ، چه مادرزادی و چه برای زندگی ، تولید کند. در نتیجه سطوح پایین این آنزیم ، عدم تحمل لاکتوز ایجاد می شود.

جالب است بدانید که سطح لاکتاز به طور طبیعی در بدن کاهش می یابد. لاکتاز در بدن نوزادان فراوان است. اما وقتی نوزاد شیر مصرف نمی کند ، سطح این ماده به طور طبیعی کاهش می یابد. اما باعث عدم تحمل لاکتوز نمی شود. در واقع بدن شما تولید لاکتاز را به دلیل بیماری کرون ، رشد بیش از حد باکتری ها ، بیماری سلیاک یا انواع عفونت ها کاهش می دهد.

درمان عدم تحمل لاکتوز چیست؟

متأسفانه باید بگوییم که درمان خاصی برای این بیماری وجود ندارد. این بدان معناست که شما نمی توانید این مشکل را حتی با انجام دارو یا جراحی حل کنید. با این حال ، نکاتی وجود دارد که می تواند در این زمینه به شما کمک کند:

  • مصرف لبنیات را تا آنجا که ممکن است کاهش دهید.
  • به تدریج لبنیات بسیار کمی را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید.
  • از محصولات کم لاکتوز استفاده کنید ؛
  • پودر لاکتوز را به محصولات لبنی اضافه کنید.
  • از محصولات لبنی بدون لاکتوز استفاده کنید.
عدم تحمل لاکتوز

محصولات لبنی بدون لاکتوز چیست؟

همانطور که گفته شد ، وقتی بدن باکتری لاکتاز ندارد ، از هضم و تجزیه لاکتوز قدردانی نمی کند. به این ترتیب مشکلات گوارشی خواهید داشت. به همین دلیل است که بسیاری از تولیدکنندگان لبنیات تصمیم گرفته اند خمیر لاکتاز یا عصاره را به برخی از محصولات خود اضافه کنند. در چنین شرایطی ، افرادی که مشکلات گوارشی دارند ، لاکتاز را به همراه لاکتوز مصرف می کنند. در نتیجه ، آنها دیگر مشکلات گوارشی نخواهند داشت. بسیاری از شیرهای بدون لاکتوز در حال حاضر در فروشگاه ها موجود است. البته فراموش نکنید که می توانید عصاره لاکتاز را به خود شیر اضافه کنید. اما شیر بدون لاکتوز بافت نرم تری دارد و عصاره لاکتاز به زیر دندان شما نمی رسد.

دوستان عزیز آیا شما نیز از عدم تحمل لاکتوز رنج می برید؟ کدام روش را برای حل مشکل خود انتخاب کرده اید؟ آیا از محصولات لبنی بدون لاکتوز استفاده می کنید؟ نظر خود را با ما و سایر دوستان به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که منتظر دیدن نظرات شما دوستان عزیز هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید