علوم ورزشی جذب پروتئین را در بدن در 6 روش افزایش می دهد


در این مقاله چه چیزی خوانده اید

به منظور ایجاد ماهیچه یا بدن شما می تواند هورمون تولید کند و با ویروس ها و باکتری ها مبارزه کند ، رژیم غذایی شما باید حاوی پروتئین کافی باشد. اما این کافی نیست ، شما همچنین باید افزایش جذب پروتئین در بدن را در نظر بگیرید.

پروتئین ها مولکول های بزرگ و پیچیده ای هستند که از زنجیره های طولانی اسیدهای آمینه تشکیل شده اند و ساختار بافت ها و اندام های بدن شما را تشکیل می دهند. بدون پروتئین بدن شما به درستی عمل نمی کند.

متأسفانه ، توانایی بدن برای هضم و افزایش جذب پروتئین با افزایش سن کاهش می یابد. تغییر جهت در جهت مخالف با نوشیدن شیر بیشتر در صبحانه یا خوردن تخم مرغ اضافی آسان نیست. رویکردهای اساسی برای جبران پروتئین کم مورد نیاز است. در اینجا چند راه برای بهینه سازی جذب پروتئین وجود دارد.

راههای افزایش جذب پروتئین

غذاهای اسیدی بخورید

بدن شما نمی تواند پروتئین را به طور طبیعی جذب کند. بنابراین ، پروتئازهای خاصی که در معده و لوزالمعده تولید می شوند ، پیوندهای اسید آمینه اسیدهای آمینه سازنده پروتئین ها را می شکنند و بدن را قادر می سازد تا به طور مداوم آمینو اسیدها را به طور همزمان مصرف کند.

برای کمک به از بین بردن این امر ، سعی کنید مواد مغذی اسیدی بیشتری مانند آب پرتقال و سرکه بنوشید یا میوه بیشتری بخورید. این نوشیدنی ها و میان وعده ها حاوی پروتئازهایی هستند که می توانند محیط معده شما را اسیدی تر کرده و جذب پروتئین را افزایش دهند. این به این دلیل است که پروتئازهای بیشتری در دسترس هستند و روند تجزیه سریعتر است.

ویتامین B6 مصرف کنید

پیریدوکسین نام دیگر ویتامین B6 است. هدف اصلی آن کمک به آنزیم ها برای تجزیه پروتئین ها و انتقال اسیدهای آمینه جداگانه به جریان خون است. ویتامین B6 برای استفاده بهینه از مصرف پروتئین ضروری است.

خوشبختانه ، اگر قبلاً سعی کرده اید پروتئین بیشتری بخورید ، به این معنی است که احتمالاً ویتامین B-6 بیشتری دریافت خواهید کرد. زیرا هر دو نوع مواد مغذی در گوشت ، ماهی ، آجیل ، دانه ها ، لوبیا ، حبوبات و غلات کامل یافت می شود.

کربوهیدرات های پیچیده

حتی پس از تجزیه پروتئین به ساده ترین شکل آمینو اسیدها ، بدن هنوز کار خود را تمام نکرده است. دریافت کافی این اسیدهای آمینه به بدن شما اجازه می دهد کربوهیدراتهای پیچیده مصرف کند و به شما این امکان را می دهد که از غذاهای غنی از پروتئین لذت ببرید.

مصرف کربوهیدرات ها به همراه پروتئین باعث ترشح انسولین در بدن می شود. افزایش سطح انسولین به ماهیچه های شما کمک می کند تا اسیدهای آمینه را جذب کنند ، به ویژه در تمرینات بدنسازی و عضله سازی. این بدان معناست که مصرف کربوهیدرات ها درست قبل از ورزش با شدت بالا بهترین نتیجه را در افزایش جذب پروتئین توسط بدن می دهد. مواد غذایی حاوی کربوهیدراتهای پیچیده شامل نشاسته ، غلات کامل ، آجیل ، دانه ها و محصولات لبنی است.

غذاهای غنی از فیتات مصرف نکنید

فیتات یک ماده مغذی است که به جذب و هضم بهتر پروتئین ها کمک می کند. در غذاهایی مانند برنج قهوه ای ، بلغور جو دوسر ، حبوبات و کینوا یافت می شود. فیتات به پروتئین ها متصل می شود و فعالیت آنزیم های هضم کننده پروتئین را مهار می کند. بنابراین بهتر است به جای برنج قهوه ای از برنج سفید استفاده کنید.

اگر از غذاهای غنی از فیتات استفاده می کنید و پروتئین همراه آن می خورید ، برای مقابله با اثرات فیتات ، راه حل این است که میوه هایی حاوی ویتامین C بخورید ، زیرا این ویتامین با اثر فیتات بر جذب پروتئین خنثی می شود.

برای افزایش جذب پروتئین از پروبیوتیک ها استفاده کنید

پروبیوتیک ها باکتری های مفیدی هستند که در دستگاه گوارش ما زندگی می کنند. این باکتری ها به هضم غذا کمک می کنند و سیستم گوارش شما را سالم نگه می دارند.
تحقیقات همچنین نشان می دهد که ترکیب پروبیوتیک ها و پروتئین منجر به بهبود بهبود ، افزایش عملکرد ورزشی و کاهش آسیب عضلانی می شود.

همچنین ، غذاهای تخمیر شده را در هر وعده غذایی قرار دهید. غذاهایی مانند کلم ترش ، کیمچی ، کامبوچا و نوشیدنی هایی مانند کف کنده حاوی پروبیوتیک ها هستند که به هضم بهتر پروتئین به ماهیچه ها کمک می کند.

پروتئین قبل و بعد از ورزش

علاوه بر خوردن کربوهیدراتهای پیچیده درست قبل از ورزش ، خوردن پروتئین بلافاصله قبل و بعد از ورزش نیز مفید است تا بدن اسیدهای آمینه کافی برای جذب در حین و بعد از ورزش داشته باشد.

این نکات می تواند به شما کمک کند حداکثر میزان جذب پروتئین هایی را که در بدن مصرف می کنید به حداکثر برسانید و در نتیجه به بدن عضلانی و سلامت کلی جسمانی برسید. مثل همیشه ، اگر سوالی دارید ، حتماً با یک متخصص تغذیه یا مربی شخصی متخصص مشورت کنید.

ایجاد و ترجمه: elmevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید