لاغری با طب سنتی کاهش وزن با طب سنتی به روش طبیعت – من و رژیم


آیا راه های زیادی برای کاهش وزن دارید؟ شاید رژیم های عجیب و غریبی را پشت سر گذاشته اید و خود را گرسنه کرده اید ، یا برای کاهش وزن ورزش های سنگینی روی بدن خود انجام داده اید. آیا می دانید چرا به جواب دلخواه نرسیدید و همچنان اضافه وزن دارید؟ در این مقاله می خواهیم شما را با طب سنتی آشنا کنیم. رژیم لاغری در طب سنتی به شما کمک می کند تا ماهیت بدن خود را بهتر بشناسید و از طریق این آگاهی می توانید پاسخ خود را دریافت کرده و وزن خود را کاهش دهید.

برنامه رژیم غذایی با طب سنتی چگونه کار می کند؟

در طب سنتی ، اساس اندازه گیری افراد طبیعت آنهاست. این دارو افراد را به 4 نوع مزاج تقسیم می کند که هر کدام ویژگی های خاصی دارند و بر چاقی یا لاغری تأثیر مستقیم دارند. در میان این 4 نوع مزاج ، نوع Demo و Kapha باعث افزایش وزن و بزرگ شدن شکم می شوند ، در حالی که Pitta و Udasi باعث لاغری می شوند.

  • نوع 1: گرم و مرطوب (نمایشی)
  • نوع دوم: گرم و خشک (پیتا)
  • نوع 3: سرد و مرطوب (بلغم)
  • نوع 4: سرد و خشک (سودا)

بنابراین اولین قدم برای کاهش وزن این است که بدانید در کدام دسته قرار می گیرید. پیشنهاد ما این است که اگر می خواهید از این طریق وزن کم کنید ، حتماً با پزشک سنتی مشورت کنید. با تعیین نوع مزاج چاقی ، زمان حذف آن فرا رسیده است. در این مورد ، برای کسانی که طبیعت کفا دارند ، بهترین رژیم غذایی در طب سنتی ممکن است شامل غذاهایی باشد که معده و هضم آنها را گرم کرده و رطوبت بدن آنها را کاهش می دهد. و برای کسانی که دمو هستند ، طبیعت مرطوب خود را بازگردانید. بازگشت به بدن منجر به بازگشت انرژی ، اشتها و چربی سوزی در فرد می شود. برای درک بهتر این موضوع ، فردی چاق را تصور کنید که دائماً در خواب است ، تمایلی به کار ندارد ، بیشتر بی حال است و اشتهای زیادی دارد. پس از بازیابی خود ، انرژی بیشتری به دست می آورد ، رژیم متعادل می خورد و فعالتر می شود. در ادامه ، ویژگی های مهم مزاج افراد چاق را معرفی می کنیم.

طب سنتی و لاغری با استعداد

علائم خلط خلط (سرد و مرطوب)

علائم افراد مبتلا به کافا کج خلقی ، چاقی ، چربی زیاد و یبوست است. البته زود خسته شدن ، خواب زیاد ، نازک شدن موها و احساس سرما در تمام فصل از دیگر علائم این طبیعت است.

ویژگی های خلق و خوی نمایشی (گرم و مرطوب)

ویژگیهای متمایز افراد مبتلا به نوسانات خلقی عبارتند از: پر بودن اندام ، تمایل به چاقی ، خواب عمیق ، اشتهای زیاد. برخلاف کاپا ، این افراد یبوست و نفخ ندارند و اگر رطوبت بدن آنها متعادل باشد ، وزن آنها نیز کاهش می یابد و عملکرد بدن آنها بهبود می یابد.

اگر هنوز به وزن ایده آل خود نرسیده اید ، می توانید با کمک طب سنتی و متخصصان طبیعت این رویا را محقق کنید.

چه غذاهایی در برنامه لاغری طب سنتی وجود دارد؟

آگاهی از مزاج به شما این امکان را می دهد که طی 40 روز آن را تغییر دهید و سپس می توانید از انواع رژیم ها یا حتی رژیم های لاغری با طب سنتی استفاده کنید. بنابراین در ادامه ، ما قصد داریم غذاهایی را به شما معرفی کنیم که می تواند باعث بازگرداندن مزاج شما شود.
در زیر لیستی از غذاهایی است که افراد دارای مزاج سرد و مرطوب می توانند برای تغییر مزاج خود و همچنین استفاده از آنها در رژیم غذایی سنتی پزشکی برای کاهش وزن استفاده کنند. لازم به ذکر است که برخی از غذاهای ناسالم را می توان با استفاده از موادی که طبیعت آن را خنثی می کنند ، مصرف کرد.

غذای نامناسب برای افراد مبتلا به بلغم غذاهای مناسب برای افراد مبتلا به کاپا

گوشت گاو و گوساله ، انواع گوشت سفید گوشت شتر ، بوقلمون ، گوسفند ، شتر گوشت
کلم پیچ ، نارنگی ، کیوی ، تابستان ، میوه های خیار میوه همه میوه های شیرین و رسیده میوه
انواع محصولات لبنی لبنیات دارچین ، زنجبیل ، زعفران ، جوز هندی ، چیلی ، خردل ، سیر و موسیر ادویه ها
سرکه ، انواع ترشیجات ترشی شلغم ، چغندر ، کلم ، ساقه کرفس ، نعناع ، ریحان ، جعفری ، مرزه ، شوید ، تره سبزیجات
کدو تنبل ، قارچ سبزیجات نخود ، لوبیاچیتی ، دال عدس حبوبات
چای ، جو ، مونگ ، قهوه ، نسکافه دیوانه بادام ، گردو ، فندق ، پسته ، کنجد ، کنجد حلال
غذاهای چرب ، فست فودها ، غذاهای منجمد ، شیرینی ها و نوشابه ها دیگر گوشت کبوتر ، گرسنه ، گنجشک دیگر

برای کسانی که دارای مزاج یا دموی گرم و مرطوب هستند ، در اینجا لیستی از غذاهای مفید است که می تواند رطوبت بدن آنها را متعادل کرده و همچنین روند کاهش وزن آنها را بهبود بخشد. لازم به ذکر است که برخی از غذاهای ناسالم را می توان با استفاده از موادی که طبیعت آن را خنثی می کنند ، مصرف کرد.

غذای نامناسب برای تغییرات خلقی غذاهای مناسب برای افراد بدخلق

انواع نمک ترشی انار ، پوست و دانه سیب ، خیار بدون پوست ، توت ، توت سیاه ، زرشک میوه
کره ، ماست ، خامه ترش لبنیات دارچین ، زنجبیل ، زعفران ، جوز هندی ، چیلی ، خردل ، سیر و موسیر ادویه ها
سس ، رب ، چای ، قهوه ، روتاب ، خرما ، نسکافه ، ادویه جات ترشی جات ، نوشابه دیوانه لیمو ، کاهو سبزیجات
شیرینی ، غذاهای چرب ، تخم مرغ ، فست فود ، غذاهای نشاسته ای ، آب یخ دیگر مونگ دال ، عدس ، حبوبات

دیدگاهتان را بنویسید