مزایای شرکت دارویی ویتامین ب کمپلکس Purab Gaster


کمپلکس ویتامین B از 8 ویتامین B تشکیل شده است که عملکردهای متفاوتی در بدن دارند و در بسیاری از متابولیت ها نقش دارند ، به عنوان عوامل مشترک بسیاری از آنزیم ها و کمبود هر یک از آنها می تواند مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد کند. این مقاله مزایای ویتامین B کمپلکس را در افراد مختلف شرح می دهد.

فواید ویتامین B کمپلکس

تندرستی بانوان

ویتامین B برای زنان باردار و شیرده بسیار مهم است. این ویتامین ها باعث رشد مغز جنین می شوند و همچنین خطر نقایص مادرزادی را کاهش می دهند. برای مادران باردار ، ویتامین B ممکن است سطح انرژی را افزایش دهد ، حالت تهوع را کاهش داده و خطر پره اکلامپسی را کاهش دهد.

سلامت مردان

اعتقاد بر این است که ویتامین B باعث افزایش سطح تستوسترون در مردان می شود که به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد. همچنین می تواند به مردان در عضله سازی و افزایش قدرت کمک کند.

جلوگیری از میگرن

برخی تحقیقات نشان می دهد که برخی از ویتامین های گروه B مانند ویتامین B6 ، ویتامین B9 و ویتامین B12 ممکن است به جلوگیری از میگرن کمک کنند. محققان همچنین پیشنهاد می کنند که ویتامین B2 ممکن است با تأثیر بر اختلال عملکرد میتوکندری ، که در سطح سلولی رخ می دهد ، از میگرن جلوگیری کند.

افسردگی و اضطراب

کمبود ویتامین B12 نقش مهمی در ایجاد افسردگی و اضطراب دارد. یک مطالعه گزارش داد که سطح افسردگی یا اضطراب در شرکت کنندگان مبتلا به B12 کمتر از گروه کنترل بود. متاآنالیز نشان داد که ویتامین B ممکن است در برخی موارد به درمان افسردگی کمک کند. مصرف منظم برخی از ویتامین های گروه B ممکن است خطر عود افسردگی را برای چند هفته تا چند سال کاهش دهد. یک مطالعه کوچک در هند نشان داد که کمبود B9 و B12 در افسردگی و اضطراب نقش دارد.

مجتمع ویتامین B

ضایعات پوستی

ویتامین B می تواند به بهبود پوست کمک کند. یک مطالعه نشان داد که این ویتامین ها به زخم ها در صورت استفاده روی پوست کمک می کنند تا به طور موثر ترمیم شوند. منبع دیگری معتقد است که B12 بهبود زخم را در موش های مبتلا به دیابت بهبود می بخشد. ویتامین B12 ممکن است برای درمان زخم های پوستی مفید باشد ، که به آن زخم های دهانی نیز می گویند. یک مطالعه دوسوکور نشان داد که پماد B12 بهتر از دارونما درد را تسکین می دهد.

سندرم پیش از قاعدگی

شواهدی وجود دارد که مصرف مکمل B6 و کلسیم علائم PMS را بهبود می بخشد. یک بررسی سیستماتیک و متاآنالیز همچنین نشان داد که ویتامین B6 در کنترل علائم جسمی و روانی PMS مفید است.

بیایید آشنا شویم: Health Breast Complex B کپسول

تداخلات دارویی

در بیشتر موارد ، ویتامین B با سایر داروها تداخل ندارد. با این حال ، برخی از داروها می توانند خطر کمبود ویتامین B را افزایش دهند. داروهای فشار خون و داروهای شیمی درمانی می توانند سطح B1 فرد را کاهش دهند. داروهای ضد تشنج که برای صرع استفاده می شوند می توانند سطح B3 ، B6 و B9 را کاهش دهند. داروهای مورد استفاده برای درمان سل می توانند سطوح پایینی B3 و B6 را ایجاد کنند. برخی از داروهای سرطان می توانند سطح B9 را کاهش دهند. برخی از داروها برای کولیت زخمی می توانند سطح ویتامین B9 را کاهش دهند. برخی آنتی بیوتیک ها و داروها برای زخم ، دیابت یا رفلاکس معده می توانند سطح B12 را کاهش دهند.

کدام غذاها حاوی ویتامین B هستند؟

برخی از غذاها حاوی چندین ویتامین B هستند و یک فرد برای مصرف همه این هشت ویتامین به رژیم غذایی متنوعی نیاز دارد. محصولات حیوانی منبع اصلی ویتامین B هستند ، بنابراین افرادی که رژیم غذایی محدودی دارند باید اقدامات لازم را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که مقدار کافی از هر ویتامین را از منابع مختلف غذایی دریافت می کنند. گوشت گاو ، ماهی ، آووکادو ، سبزیجات ، آجیل ، حبوبات ، غلات ، محصولات لبنی ، نان و غلات غنی شده و قارچ از بهترین منابع ویتامین B هستند.

آیا مکمل مجتمع ویتامین B ضروری است؟

بهترین راه برای دریافت این ویتامین ها رژیم غذایی است. اگر انواع ویتامین B در رژیم غذایی خود ندارید ، می توانید مکمل مصرف کنید.

مصرف بیش از حد ویتامین B کمپلکس

بعید است که افراد ویتامین B زیادی از رژیم غذایی خود دریافت کنند. این به این دلیل است که ویتامین های کمپلکس B محلول در آب هستند. یعنی در بدن تجمع نمی یابند و روزانه از طریق ادرار دفع می شوند.

نویسنده طیبه رفیعی
منبع: Healthline

دیدگاهتان را بنویسید