نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است – دکتر رویا خادمیان


به  750x395 1 - نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است.

اگرچه بسیاری از مردم عادت دارند به محض بیدار شدن از صبح قهوه را با معده خالی بنوشند ، اما این عادت بسیار مضر برای سلامتی بدن است. نوشیدن قهوه به محض بیدار شدن می تواند برای بدن به یک عادت بد تبدیل شود ، زیرا نوشیدن آن با معده خالی یک حمله واقعی به معده است.

علاوه بر ایجاد مشکلات معده مانند سوزش ، رفلاکس و نفخ با نوشیدن قهوه با معده خالی ، مصرف آن در صبح نیز می تواند بر سطح ایمنی تأثیر منفی بگذارد.

اکثر ما نمی توانیم روز را بدون قهوه شروع کنیم ، اما اگر به عنوان اولین نوشیدنی صبح هنگام خالی بودن معده مصرف شود ، می تواند مضر باشد ، زیرا کافئین موجود در قهوه می تواند باعث اسید معده (اسید کلریدریک) شود. معمولاً در طول هضم انجام می شود. بنابراین ، از آنجا که هیچ غذایی برای هضم در صبح وجود ندارد ، این ترشح عمل خود را بر روی مخاط معده هدایت می کند و علائمی مانند سوزش سر دل یا حالت تهوع را تا حد رفلاکس ، ورم معده و زخم ایجاد می کند. تبدیل می شود.

تأثیر قهوه بر معده خالی به اینجا ختم نمی شود. علاوه بر افزایش اسیدیته که می تواند به عملکرد معده آسیب برساند ، برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب ، عکس عکس آن را دارد.

بیدار شدن از خواب در واقع ساعتی از روز است که کورتیزول ، که به آن “هورمون استرس” نیز می گویند ، در بالاترین حد خود قرار دارد و مصرف کافئین می تواند ترشح آن را افزایش دهد ، که می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند. بنابراین ، برای سلامتی ما ، باید سعی کنیم به محض بیدار شدن از قهوه خداحافظی کنیم و سعی کنیم از این مرحله برای چند ساعت ، هنگامی که کورتیزول برای اولین بار به اوج خود می رسد ، اجتناب کنیم.

برای همه کسانی که قادر به انجام این کار نیستند ، بهتر است صبح فنجان قهوه خود را با صبحانه ای غنی از غلات کامل و فیبر میل کنید تا جذب محرک ها کاهش یابد.

به گفته دانشمندان ، کافئین به طور متوسط ​​پس از 45 دقیقه مصرف جذب می شود ، اما حداکثر جذب آن پس از 15 دقیقه اتفاق می افتد.

دیدگاهتان را بنویسید