پیکرتراشی بدن برای کاهش وزن با روشهای جراحی و غیرجراحی


کانتورینگ بدن به فرایند استفاده از درمان های جراحی یا غیر جراحی برای کاهش چربی اشاره دارد. این تکنیک های زیبایی برای هدف قرار دادن مناطق خاصی از چربی با هدف نازک شدن بدن طراحی شده اند. امروزه گزینه های متنوعی برای کانتور بدن وجود دارد که مجموعه وسیعی از گزینه ها را در اختیار شما قرار می دهد. بهترین درمان بستگی به نواحی بدن دارد که باید مورد هدف قرار گیرند ، آناتومی ، اهداف و ترجیحات شخصی شما.

جراحی مجسمه سازی بدن طیف وسیعی از روش های زیبایی است که برای بهبود ظاهر بدن با تغییر شکل یا اندازه بدن طراحی شده است. جراحی کانتورینگ بدن اغلب برای کانتور کردن کمر ، شکم ، ران ، باسن ، بالای تنه و بالای بازوها انجام می شود. روشهای جراحی از برداشتن چربی یا پوست اضافی گرفته تا پروتزهای جراحی و لیفت برای بهبود قابلیت ارتجاعی پوست متغیر است. اگر می خواهید جایگزینی برای پیکرتراشی بدن داشته باشید ، پزشک وضعیت عمومی و سلامت شما را ارزیابی کرده و برنامه درمانی مناسب را برای شما برنامه ریزی می کند. راه ها و راه هایی برای رسیدن به اندام ایده آل برای شما عزیزان بی خطر است. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می توانید با شماره تلفن زیر تماس بگیرید من لطفا تماس بگیر.

آماده سازی


قبل از انجام کانتور بدن ، مهم است که بیمار:

 • آنقدر سالم باشید که به روند بهبود کمک کند.
 • وزن دلخواه را بدست آورید.
 • با پزشک خود در مورد داروهایی که ممکن است نیاز به قطع آنها داشته باشید صحبت کنید.
 • ترک سیگار.

ممکن است به بیمار توصیه شود که مصرف برخی داروهای خاص مانند داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) ، آسپرین و داروهای حاوی آسپرین را قطع کند. ممکن است داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها قبل از عمل تجویز شوند.
پزشک همچنین به شما توصیه می کند که آیا آزمایش های دیگری مانند آزمایش خون ، اشعه ایکس یا الکتروکاردیوگرام (ECG) برای ارزیابی قلب شما لازم است یا خیر.

انواع روش های مجسمه سازی و نحوه انجام آنها


بهترین نوع کانتور بدن بستگی به فرم بدن ، اهداف و ترجیحات فعلی شما دارد. برخی از انواع تکنیک های مجسمه سازی عبارتند از:

لیزر درمانی کم مصرف

با ترکیب فناوری لیزر سرد برای از بین بردن رسوبات چربی در ناحیه شکم ، ران ، باسن ، بازوها و سایر نواحی بدن ، زنونا چربی های ناخواسته را در معرض انرژی لیزری با قدرت کم قرار می دهد که برای حذف چربی از بدن از طریق سلول های چربی مورد استفاده قرار می گیرد. به این چربی مانند سلولهای خارجی جذب بدن می شود و در نهایت از طریق فرآیندهای طبیعی از بین می رود.
در طول درمان با زارونا ، پزشک از یک دستگاه دستی برای هدایت انرژی لیزر سرد به مناطق مشکل دار استفاده می کند. این دستگاه پوست را لمس نمی کند و بیمار احساس ناراحتی نمی کند زیرا انرژی لیزر چربی متراکم را به مایع درون سلول های چربی تبدیل می کند. این نوع درمان با لیزر کم توان ، منافذ کوچکی در سلول های چربی ایجاد می کند تا به آزادسازی چربی کمک کند. سیستم لنفاوی مسئول حذف چربی از بدن است و سلولهای چربی قبلی را صاف ، خالی و بدون آسیب می گذارد.

کرایولیپولیز


کرایولیپولیز روش دیگر غیر جراحی ، کانتورینگ بدن است که از خنک کننده کنترل شده (حدود 4 درجه سانتیگراد یا 39 درجه فارنهایت) برای از بین بردن سلول های بافت چربی استفاده می کند. هنگامی که سلول های چربی به طور جبران ناپذیری آسیب می بینند ، سلول های چربی بدن تجزیه می شوند و شروع به حذف آنها از طریق فرآیندهای جذب و حذف طبیعی می کنند. جراحی کرایولیپولیز یا یک نوع آن لیپوساکشن اونجا نه. بیمار در طول جلسه درمان کرایولیپولیز به هیچ گونه سوزن ، خون ، هیچ متخصص بیهوشی و یا هیچ گونه ابزار جراحی مراجعه نمی کند. اگرچه کرایولیپولیز برای افرادی که از نظر بالینی چاق هستند توصیه نمی شود ، نشان داده شده است افرادی که کمی اضافه وزن دارند و نمی توانند از برجستگی های سرسخت خلاص شوند یا نیاز به از دست دادن چربی سینه و کمر با ورزش دارند. به نظر سخت می رسد ، اما م effectiveثر است.

انرژی فرکانس رادیویی

فن آوری رادیو فرکانس برای اهداف کانتورینگ بدن ، گرما درمانی بافت پوست را به منظور سلولیت کاهش می دهد ، چین و چروک هایی که روی صورت و بدن تاثیر می گذارد. این سلولیت را با انرژی فرکانس رادیویی که سلول های چربی زیر پوست را هدف قرار می دهد ، از بین می برد. هنگامی که سلول های چربی از بین می روند ، بقایای مایع چربی تجزیه شده و جذب بدن می شوند و پوستی سفت و صاف به نظر می رسند ، جایی که سلولیت در گذشته ناهموار بود.
از بین بردن سلول های چربی ، ران ، باسن و باسن را نازک تر و زیبا تر می کند ، جایی که سلولیت تجمع می یابد و برآمدگی های ناخوشایندی ایجاد می کند که اغلب با رژیم و ورزش از بین بردن آنها دشوار است. وقتی از انرژی فرکانس رادیویی برای جوانسازی پوست آسیب دیده یا پیر استفاده می شود ، با کشش و انقباض الیاف کلاژن ، پوست شل و سست را سفت می کند و در عین حال خاصیت ارتجاعی و بافت پوست را افزایش می دهد.

سونوگرافی

سونوگرافی (اولتراسونیک) حذف چربی استفاده از انرژی فراصوت تولید شده برای مایع سازی بافت چربی قبل از استفاده پزشک از کانول نازک برای برداشتن چربی است. برخلاف لیپوساکشن جراحی ، که شامل برداشتن چربی های متصل و متراکم با یک کانول بزرگتر است ، برداشتن چربی مبتنی بر سونوگرافی کمتر از لیپوساکشن تهاجمی است زیرا پزشک می تواند کانول را به راحتی و به آرامی زیر پوست حرکت دهد تا چربی را از بین ببرد. برداشتن. مانند روشهای کانتورینگ بدن مانند ژیرونا ، کرایولیپولیز و انرژی فرکانس رادیویی ، حذف چربی با سونوگرافی روشی برای کاهش وزن محسوب نمی شود. در عوض ، هدف آن کاهش رسوبات چربی است که معمولاً در اطراف شکم ، ران و پهلوها یافت می شود و در برابر روش هایی مانند ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند.

لیپوساکشن

لیپوساکشن این یک روش همه کاره است که می تواند برای از بین بردن مناطق وسیعی از چربی های ناخواسته استفاده شود یا می تواند در مناطق کوچکتر و حساس استفاده شود. با لیپوساکشن ، پزشکان می توانند با حذف چربی نواحی بدن را به صورت دقیق و سفارشی مشخص کنند. تزریق چربی به پزشک این امکان را می دهد که به جای برداشتن چربی ، با مجسمه سازی در هر قسمتی از بدن خطوطی ایجاد کند. امروزه لیپوساکشن یک روش خفیف و کم تهاجمی برای مجسمه سازی بدن است.

لیپوماتیکلیپوماتیک این یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که با بی حسی موضعی انجام می شود و می تواند مقادیر زیادی سلول های چربی را در یک جلسه کاهش دهد. روش لیپوماتیک با استفاده از دستگاه هوادهی فشرده متصل به کانولا که بطور خودکار 360 درجه می چرخد ​​، سلول های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ها معلق می کند.

تزریق چربی

تزریق چربی این تکنیکی است که می تواند با انواع گزینه های مجسمه سازی مورد استفاده قرار گیرد. در حین تزریق چربی ، پزشک اغلب از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از نواحی مانند شکم یا ران استفاده می کند. سپس پزشک چربی را پردازش کرده و به مناطقی تزریق می کند که بیمار می خواهد حجم بیشتری در آن ناحیه داشته باشد. تزریق چربی می تواند برای کانتور نواحی مانند سینه ها یا لگن استفاده خواهد شد.

هلدوانی

انواع مختلفی از روش های جراحی لیفت وجود دارد که می توان از آنها برای کانتور بدن نیز استفاده کرد. این روشها به ویژه برای افرادی که دارای پوست شل هستند ، به جای یا علاوه بر کیسه های چربی اضافی مفید است. پزشک لیفت های عمومی بدن را انجام می دهد که شامل موارد زیر است: لیفت سینه من لیفت باسن ، و بالابر بازو به بسته به اهداف بیمار ، یک عمل جراحی مانند لیفت می تواند عواقب قابل توجهی نسبت به یک روش غیر جراحی داشته باشد.

بهبودی پس از مجسمه سازی


امروزه بسیاری از گزینه های کانتور بدن حداقل تهاجمی هستند و به زمان کمتری برای بهبود و ناراحتی و تورم کمتر نیاز دارند.
با بهبودی بیمار ، ممکن است مقداری درد ، کبودی ، تورم و بی حسی در اطراف محل عمل احساس شود. این طبیعی است. در صورت لزوم ممکن است پزشک مسکن تجویز کند.
از بیماران خواسته می شود که روز بعد از جراحی بلند شده و راه بروند. بیمار ممکن است نیاز به پوشیدن لباس تنگ برای حمایت از ناحیه یا مناطق تحت عمل داشته باشد. او همچنین ممکن است به جوراب و تزریق هپارین نیاز داشته باشد. از انجام کارهای سنگین ، ورزش های سنگین ، شنا و ورزش های سنگین خودداری کنید مگر اینکه پزشک به شما دستور دهد.
اگر بیمار دچار تنگی نفس ، درد قفسه سینه یا ضربان قلب غیر طبیعی است ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

خطرات


برخی از خطرات احتمالی مرتبط با جراحی زیبایی بدن عبارتند از:

 • خونریزی شدید از ناحیه تحت عمل.
 • ضایعات قابل مشاهده و برجسته ، از جمله زخم های کلوئیدی و هیپرتروفی. اینها زخم های قرمز رنگ و ضخیم هستند که می توانند روی برش های بریده شده ظاهر شوند. آنها می توانند خارش دار ، آزاردهنده و ناخوشایند باشند ، اما خطری برای سلامتی ندارند.
 • عفونت که ممکن است در برخی موارد نیاز به درمان با آنتی بیوتیک یا جراحی بیشتر داشته باشد.
 • واکنش آلرژیک به بخیه ، پانسمان یا محلول های ضد عفونی کننده
 • تشکیل لخته خون بزرگ
 • درد ، کبودی و تورم در ناحیه یا نواحی تحت عمل

هزینه


برخی از عواملی که بر هزینه تأثیر می گذارد شامل تجربه جراح و نوع عمل مورد استفاده است.
هزینه های مربوط به این روش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حقوق جراح
 • هزینه جراحی یا امکانات بیمارستان
 • هزینه بیهوشی
 • داروهای تجویزی
 • لباس بعد از جراحی
 • آزمایش پزشکی

سوالات متداول در مورد مجسمه سازی


برخی از سوالات متداول در مورد کانتور و پیکرتراشی بدن عبارتند از:

کدام ناحیه از بدن برای تکنیک های حکاکی بدن مناسب است؟

تقریباً هر ناحیه ای که بیمار کیسه های چربی ناخواسته دارد می تواند با مجسمه سازی بدن ترمیم شود. مناطقی که اکثر پزشکان درمان می کنند عبارتند از:

 • ناحیه چانه و گردن
 • شکم
 • لگن
 • زانو
 • سلاح
 • داخل و خارج ران ها
 • در دو طرف باسن می افتد
 • دور کمر
 • قطره های میانی کمر
 • لوها

چگونه می توانم بفهمم که من یک اپلیکاتور کانتور بدن خوب هستم؟

بدنسازان خوب معمولاً به وزن ایده آل خود نزدیک هستند ، اما برخی از اعضای بدن هستند که می خواهند آن را تغییر شکل دهند. کانتور بدن می تواند برخی از قسمت های بدن را باریک کند ، اما برای کاهش کلی وزن مناسب نیست. بهترین متقاضیان مجسمه سازی بدن از سلامت عمومی خوبی برخوردارند و انتظارات واقع بینانه ای از نتایج خود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید