چقدر درباره ویتامین D می دانیم – متخصصان تغذیه و رژیم درمانی


سفید شدن مو و تاثیر تغذیه مناسب

02-07-2019

دیو گل گاو زبان

02-07-2019

امروز می خواهیم در مورد ویتامین D صحبت کنیم ، یکی از ویتامین های محلول در چربی که برای بدن ما بسیار مهم است. این یک ویتامین است که از نور خورشید و از غذاهایی که می خوریم به دست می آید ، امروزه مشاهده شده که کمبود آن با بیماری های مختلف به ویژه ام اس همراه است.

دلیل اصلی رشد ام اس در ایران کمبود این ویتامین موجود در قبایل ایرانی است که البته منشا ژنتیکی دارد ، در غیر این صورت ما آفتاب خوبی داریم.

به یاد داشته باشید که در افرادی که اضافه وزن یا چاقی دارند ، ویتامین D وارد بافت چربی ما می شود و به دام می افتد. ما نمی توانیم از آن استفاده کنیم. حتی اگر شما به فردی با وزن 110 کیلوگرم نگاه کنید ، ما به نتایج آزمایش او نگاه می کنیم. ویتامین او 10 میکروگرم و بسیار کم است.

ما شروع به کمک به وی با ویتامین D می کنیم. ما به او کمک می کنیم و حتی ویتامین D به او تزریق می کنیم. ده روز بعد ، می بینیم که هنوز ویتامین D کمی دارد زیرا بافت چربی را در بدن ما ذخیره می کند. آنها اجازه نمی دهند ویتامین D به بافت های فعال ما ، ماهیچه ها ، استخوان های ما برسد و کار خود را انجام دهد ، بنابراین یکی از موارد ضروری برای پیشگیری از بیماری MS ، افزایش مصرف اول و کاهش وزن است.

دکتر تغذیه و تغذیه مشاور ، دکتر احمد سعیدی ، با هدف ارائه راههای اساسی در تغذیه و کمیت و نحوه غذا خوردن می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید