چهار نکته برای چربی سوزی بهتر – مشاوره تغذیه تلفنی


چهار نکته برای چربی سوزی بهتر

بهبود سلامت عمومی همراه با سوزاندن چربی یک کار بسیار چالش برانگیز است. این مقاله به شما چهار روش برای چربی سوزی سریع و کاهش وزن بهتر می گوید.

آیا تا به حال به شما گفته شده است که برای سوزاندن چربی بیشتر باید کمتر غذا بخورید و بیشتر ورزش کنید؟ این معادله به عنوان تراز انرژی شناخته می شود. صرف نظر از موفقیت شما (یا فقدان آن) با ورزش شدید و رژیم کم کالری ، علم از این نظریه حمایت می کند. قانون ترمودینامیک می گوید که نه می توان انرژی ایجاد کرد و نه از بین رفت. بنابراین ، در صورت دریافت انرژی بیش از حد ، این تغییرات در بافتهای بدن ذخیره می شود. در مواقع کمبود بدن ، انرژی را از بافت ماهیچه ای یا چربی می گیرد.

با این حال ، همیشه عملی نیست که چندین ساعت در باشگاه ورزش کنید ، در حالی که بدن شما سوخت بسیار کمی دارد. اصلا توصیه نمی شود این کار را انجام دهید. پنج عامل بر متابولیسم بدن و توانایی چربی سوزی تأثیر می گذارد. هدف ما بهینه سازی هر یک از این اجزا برای افزایش هزینه کلی انرژی و چربی سوزی است. بیایید نگاهی به هر یک بیندازیم تا بدانیم چگونه می توانیم عملکرد متابولیک بدن را بهبود بخشیم.

1- میزان متابولیسم پایه (BMR) نشان دهنده انرژی مورد نیاز برای حفظ عملکرد اولیه انسان است. سن ، جنس ، قد و وزن شما بر این انتخاب تأثیر می گذارد. خوردن کمتر از 1000 کالری در روز توصیه نمی شود ، زیرا این به طور کلی حداقل مقدار انرژی مورد نیاز برای عملکردهای اساسی بدن است و کاملاً ضروری است. آیا می توان BMR خود را افزایش داد؟ به طور حتم اما چگونه! این امر با انجام تمرینات قدرتی با وزنه امکان پذیر است. با ایجاد ماهیچه های فعال متابولیک ، متابولیسم شما در حالت استراحت افزایش می یابد. این ماهیچه ها تشنه انرژی هستند.

2- متابولیسم در حالت استراحت (RMR) شباهت زیادی به BMR شما دارد ، انرژی مورد نیاز شما پس از اندازه گیری BMR حدود 10 درصد بیشتر خواهد بود. و این برای زمانهایی است که شما نیاز به استراحت و ماندن در رختخواب دارید. این عدد نشان می دهد که بدن شما در طول روز که در خانه نشسته اید و هیچ کاری انجام نمی دهید ، به چند کالری نیاز دارد.

اثر ارزش گرمایی غذا (TEF) ، که نشان دهنده تأثیر هضم بر متابولیسم ما است. بدن ما برای هضم غذایی که می خوریم به انرژی نیاز دارد. مواد مغذی که مصرف می کنیم تأثیر انرژی را بر بدن ما تعیین می کند. آیا می توان TEF خود را افزایش داد؟ آره. پروتئین برای هضم به انرژی بیشتری احتیاج دارد ، بنابراین بیشترین تأثیر را بر متابولیسم شما دارد. بنابراین زمان ذخیره مرغ ، ماست یونانی و لوبیا در بدن شما فرا رسیده است.

ورزش (EA) انرژی مورد استفاده برای ورزش عادی است. این بسته به نحوه کار شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، برای کسی که بیشتر وقت خود را نشسته می گذراند و نسبتاً غیرفعال است ، EA حدود 10 تا 15 درصد از انرژی دریافتی روزانه آن فرد را تشکیل می دهد. اما خبر خوب چیست؟ هرچه فعالیت شما بیشتر باشد ، هزینه انرژی نیز بیشتر می شود. برای اکثر افرادی که به طور متوسط ​​ورزش می کنند ، EA آنها می تواند 30 or یا بیشتر باشد. ترکیبی از تمرینات با شدت بالا و کم توصیه می شود.

5. قبل از انجام آخرین عامل ، اجازه دهید سناریو و برنامه روزانه شما را تخمین بزنیم. بین ساعت 8 تا 9 صبح سر کار حاضر شوید و پشت میز خود بنشینید. در زمان ناهار و ناهار ، که در آن حدود 30 دقیقه وقت صرف می کنید. بعد از ناهار ، به میز خود برگردید و 4-5 ساعت دیگر را به این شکل بگذرانید. احتمالاً بلافاصله بعد از کار به باشگاه می روید و یک ساعت تمرین می کنید. آیا این برنامه برای شما آشنا نیست؟ صرف نظر از نوع ورزشی که انجام می دهید ، متابولیسم بدن شما تحت تأثیر حرارت زایی فعالیت های غیر ورزشی (NEAT) قرار می گیرد. نمونه هایی از (NEAT) شامل بالا و پایین رفتن از پله ها و پیاده روی تا محل کار است. به طور کلی ، این یکی از پنج عامل مهم در متابولیسم است که بخش کوچکی از مصرف روزانه انرژی را تشکیل می دهد ، اگرچه این شاخص مهمی برای افزایش یا کاهش چربی است. بهتر است با همکاران خود ملاقات کنید تا یک ایمیل ارسال کنید. اتومبیل خود را برای مسافتهای طولانی تر دورتر پارک کنید.

در نهایت ، این 4 نکته کلیدی را برای افزایش متابولیسم و ​​چربی سوزی بهتر از دست ندهید:

1- تمرینات قدرتی با وزنه

2- افزایش میزان مصرف پروتئین

3- افزایش میزان فعالیت بدنی

4- افزایش تحرک

مترجم: معصومه کریم نجاتی

منبع: عضله و عملکرد

دیدگاهتان را بنویسید