10 نکته برای سبز شدن در خدمات غذا


با این 10 نکته برای سبز شدن در خدمات غذا ، خدمات غذایی پایدارتری را اعم از رستوران ، کافه تریا ، بیمارستان یا مدرسه تبلیغ کنید.

سبز گرم است ، و اینجا برای ماندن است. اگر می خواهید در جریان آخرین روندهای مصرف کننده و تجاری باشید ، باید سواد زیست محیطی را به رزومه خود اضافه کنید. طبق نظرسنجی اخیر گالوپ ، 90 درصد آمریکایی ها بازیافت می کنند ، 83 درصد انرژی کمتری مصرف می کنند ، 83 درصد آب کمتری مصرف می کنند ، 83 درصد از محصولات مضر برای محیط زیست اجتناب می کنند و 73 درصد محصولات دوستدار محیط زیست را خریداری می کنند. به لطف پوشش رسانه ای مشهور در مورد بیماریهای سیاره ما ، از سرریز بیش از حد محل های دفن زباله و آفت کش ها تا انتشار گازهای گلخانه ای و گرم شدن کره زمین ، مردم به طور فزاینده ای علاقه مند به ایفای نقش خود در بهبود زمین هستند. برای مشاغل و متخصصانی که در سیستم غذایی کار می کنند ، فضای کافی برای ایجاد تغییر وجود دارد. اما مردم خیلی بیشتر از ابتکارات سبز ساده مانند بازیافت قوطی های آلومینیومی انتظار دارند. آنها در مورد چاپ پای کربنی یک سازمان (اندازه گیری تأثیر فعالیت های انسانی بر محیط از نظر میزان گازهای گلخانه ای که بر حسب واحد دی اکسید کربن اندازه گیری می شود) و مایل غذا (تعداد مایل هایی که غذا طی می کند) نیاز دارند. به بشقاب شام بروید) این نکات را امتحان کنید تا مسیر سبز را طی کنید.

10 نکته برای سبز شدن در خدمات غذا

سبز بیاندیش!

1. سبز فکر کنید. با همسالان خود ملاقات کرده و یک برنامه سبز ایجاد کنید تا فرصت ها ، شیوه ها و اهداف سازگار با محیط زیست را مشخص کنید که می تواند در کوتاه مدت و بلند مدت به دست آید.

تا جایی که ممکن است از ظروف قابل استفاده مجدد استفاده کنید.

2. بدون کاغذ بروید. استفاده از محصولات کاغذی را چه در دفتر و چه در کف آشپزخانه به حداقل برسانید. تا حد امکان از پست الکترونیکی و ثبت نام استفاده کنید. هنگام استفاده از کاغذ ، به دنبال محصولات بازیافتی باشید.

3. کاهش مصرف انرژی و منابعبه اگر به خدمات غذایی علاقه دارید ، از قبل می دانید که می تواند یک کار فوق العاده انرژی و تخلیه منابع باشد. سعی کنید شیوه ها و تجهیزات را برای کاهش مصرف انرژی و آب تطبیق دهید. بررسی ابزارهای جدید که مصرف انرژی و آب را کاهش می دهد ، مسیرهای حمل و نقل جایگزین را بررسی می کند ، کارکنان را در زمینه حفاظت تربیت می کند و در منابع جایگزین انرژی تحقیق می کند.

4. استفاده مجدد و کاهش ضایعات. در صورت امکان از وسایل قابل استفاده مجدد استفاده کنید (ظروف چینی و نقره ای را روی پلاستیک در نظر بگیرید). از استفاده از پلی استای فوم خودداری کنید ، که به گفته کارشناسان تجزیه آن در محل های دفن زباله حدود 500 سال طول می کشد. اگر باید از یکبار مصرف استفاده کنید ، از منابع جایگزین زیست تخریب پذیر استفاده کنید. کاهش ضایعات غذا ، حدود 20 درصد از تمام غذاهای آماده تجاری مستقیماً به سطل زباله می رود. و بازیافت ، بازیافت ، بازیافت.

از فروشندگان محلی خرید کنید.

5. پشتیبانی محلی. از افزودن بازار کشاورزان به خرید از منابع محلی ، اولین انتخاب خود را محلی کنید. نه تنها می توانید از مشاغل کوچک در جامعه خود حمایت کنید ، بلکه می توانید تعداد مایل هایی را که کالاها و خدمات باید برای رسیدن به تجارت خود طی کنید ، کاهش دهید.

از تدارکات بهتر تولید مواد غذایی حمایت کنید.

6. ترویج عرضه پایدار مواد غذایی. کشاورزی تجاری سهم عمده ای در آلودگی هوا ، آلودگی آب و تخریب زیستگاه دارد. در هر فرصتی از شیوه های تجارت ارگانیک ، پایدار ، انسانی و آزاد حمایت کنید. منو را به صورت فصلی برنامه ریزی کنید و از خود بپرسید که آیا واقعاً به یک وعده تمشک در ماه ژانویه نیاز دارید.

ترویج سفرهای سبز با حمایت از سیستم های غذایی محلی.

7. سبز سفر کنید. هنگام سفر ، از حمل و نقل انرژی تا هتلهای سبز و مکانهای کنفرانس ، تأثیر خود را بر انتشار گازهای گلخانه ای به حداقل برسانید.

8. ساختمان سازگار با محیط زیست. اگر در حال طراحی ساختمان جدید برای پروژه تاسیسات آینده هستید ، به مصالح و سیستمهای ساختمان با کارآیی و پایدار انرژی روی آورید.

9. تیم بالا به گروه های محلی سازگار با محیط زیست مانند گروه تمرینات رژیم غذایی گرسنگی و تغذیه محیطی (HEN) یا Slow Food USA بپیوندید. خدمات خود را در فهرستهای سبز مانند رستورانهای سبز فهرست کنید.

10. سبز بودن خود را تقویت کنید. به خاطر شیوه های سازگار با محیط زیست به خودتان اعتبار دهید. شیوه ها و وابستگی های سبز خود را در وب سایت و مطالب سازمان خود فهرست کنید. ارزش محیط زیست را به جامعه خود ارتقا دهید.

برگر سیب زمینی شیرین سورگوم تند

اهداف دوستدار محیط زیست

منبع: شبکه پایدار جامعه

  • نجات درختان
  • بهبود خاک
  • کاهش ضایعات
  • ایجاد اجتماع
  • بهبود اقتصاد محلی
  • صرفه جویی در مصرف آب و انرژی
  • از مزارع و کشاورزان محلی حمایت کنید
  • کاهش مشارکت در گرمایش زمین

نوشته شده توسط شارون پالمر ، MSFS ، RDN ، 7 فوریه 2011 ؛ به روز شده در 27 آوریل 2021.

برای سایر نکات سازگار با محیط زیست ، موارد زیر را بررسی کنید:

مزایای بی شمار باغ های محلی
11 نکته مهم برای تغذیه پایدار
تاثیر مایل غذا

تصویر: کاسه برنج Jade Edamame Brussels Sprout

دیدگاهتان را بنویسید